Connect with us

Novinky

Wizz Air se přidává k Ryanairu: příruční zavazadlo zdarma u něj končí!

Wizz Air se přidává k Ryanairu: příruční zavazadlo zdarma u něj končí!

Zhruba před měsícem přišel Ryanair s kontroverzním opatřením a zpoplatnil dosavadní příruční zavazadlo. Dnes se k irské nízkonákladové společnosti přidává i konkurenční Wizz Air. Od 1. listopadu zruší svoji dlouhodobou politiku v podobě zavazadla do 10 kg zdarma. V základní ceně si s sebou můžete vzít pouze menší tašku s rozměry 40x30x20 cm, což jsou přibližně rozměry notebooku.

Reklama

Stejně jako v Ryanairu, i v případě Wizz Airu, cestující, kteří si dokoupí Wizz Priority, si sebou budou moct vzít i zavazadlo o rozměrech 55x40x32 cm, jak tomu bylo doposud.

Kolik si po novém připlatíme?

Cena Wizz Priority začíná na €5 (cca 130 Kč) za jeden směr, přičemž kromě možnosti vybrat si s sebou větší kufr s výše uvedenými rozměry budete mít možnost i prioritního nástupu. Kromě toho společnost zařazuje do nabídky i možnost přidat si k letence i větší zavazadlo za poplatek, který bude začínat na sumě €7 (cca 180 Kč).

Kdy vejdou nová pravidla v platnost?

Změna začne platit od 1. listopadu. Pasažéři, kteří si letenky koupili do 9.října budou mít v ceně letenky i větší zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru