Connect with us

Cestopisy

Velké změny od Ryanair: od listopadu ruší příruční zavazadlo

Pokud jste zvyklí cestovat s příručním zavazadlem, po novém si nyní připlatíte. Irská nízkonákladová letecká společnost totiž od 1. listopadu ruší svoji dlouhodobou praxi v podobě příručního zavazadla do 10 kg zdarma. Pasažéři si budou nově moci smět na palubu letounu vzít pouze malou tašku a umístit ji pod sedadlo před sebou, jak včera uvedla sama společnost. Zavazadlo do 10 kg vás vyjde od €6 do €10 (cca 160 – 260 Kč). Společnost Ryanair o tom informovala prostřednictvím tiskové konference.

Reklama

Jaký je důvod k takovému kroku?

Raynair změnu zdůvodňuje zpožděními, která podle něj způsobují cestující s příliš velkým množstvím příručních zavazadel.

Kolik si připlatíme za zavazadlo?

Za zavazadlo střední velikosti do 10 kg si cestující nově připlatí €6 až €10, v případě, že si jej uloží do prostoru nad hlavou, nebo €8 až €10, pokud bude zavazadlo v zavazadlovém prostoru v podpalubí. Pokud si připlatíte za PRIORITY, máte samozřejmě příplatek za zavazadlo již v ceně.

Malé zavazadlo (např. taška na notebook) se zvětší o 40 % z 35 x 20 x 20 cm (14 000 cm³) na 40 x 20 x 25 cm (20 000 cm³)

Zavazadlo za příplatek s rozměry od 35 x 20 x20 cm (14 000 cm³) zase na 42 x 20 x 30 cm (25 200 cm³)

Takto to bude vypadat cenově:

Jaké jsou tedy možnosti?

Buďto si připlatíte za PRIORITY, nebo za extra zavazadlo, nebo budete cestovat jen s menší taškou 40 x 20 x 25 cm

Konkurence zatím po staru

Konkurenční aerolinky easyJet, Wizzair a Norwegian Air Shuttle v současnosti všechny dovolují středně velké příruční zavazadlo zdarma na svých krátkých letech. Ryanair si však od chystaného opatření žádné dodatečné příjmy neslibuje. Firma také uvedla, že zvýší povolené rozměry pro všechna zavazadla.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.4/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru