Connect with us

Novinky

Velký comeback! Od jara začne létat air Fischer

Velký comeback! Od jara začne létat air Fischer

Jméno Fischer si z letecké dopravy pamatuje snad každý. Od jara příštího roku začne rezonovat o to víc, protože se Václav Ficsher rozhodl po dvou desítkách let vrátit na scénu pod novým jménem air Fischer. Tu Váslav Fischer založil koncem září tohoto roku a je v současnosti jediným podílníkem.

Reklama

Podle vyjádření na facebookovém profilu nově založené společnosti bude air Fischer zpočátku provozovat dvě latadla, konkrétně Boeingy 737 – 700 s kapacitou 148 cestujících. Další letouny přibydou až v roce 2020 a o jejich dodání se má postarat hamburská společnost A.M.F. Aircraftleasing Meier & Fischer GmbH & Co. KG. Právě tato společnost byla vlastníkem letadel i u předchozí společnosti, v té době nesoucí název Fischer Air.

Zdroj fotogragie: facebooková stránka air Fischer

Odkud a kam se bude létat?

Hlavním cílem air Fischer budou tradičně i přímořské destinace. Co se týče odletových míst, v současnosti jsou oznámeny odlety z Brna, Pardubic, Bratislavy, ale i takový měst jakými jsou Basilej, Berlín a Salcburg. Praha v současnosti na seznamu bohužel chybí. Právě z Berlína bude operováno nejvíce letů. Důvodem je přležitost zaplnit chybějící kapacitu, která vznikla po zániku společnosti Air Berlin. Co se týče cílových destinací, má se jednat o Basilej, Barcelonu, Berlín, Dublin, Paříž nebo Řím doplněné o charterové lety.

Kdo je Václav Fischer?

Václav Fischer se proslavil zejména v 90. letech. Cestovní kancelář se nicméně v následujících letech dostala do finančních potíží a byla převzata skupinou KKCG. Václav Fischer stál i za cestovní kanceláří Tomi Tour, která po počátečním vzestupu nicméně zkrachovala. Kromě toho, že jeho jméno vešlo ve známost i díky jeho působení jako senátora, mediální pozornosti se mu dostalo i kvůli vleklým soudním sporům u Ústavního soudu, u kterého nakonec neuspěl s žalobou na náhradu zablokovaných letadel.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru