Connect with us

Koronavirus

Wizz Air se potichu přesouvá z Dubaje do Abu Dhabi, vzlétne do 2 týdnů

Wizz Air se potichu přesouvá z Dubaje do Abu Dhabi, vzlétne do 2 týdnů

Maďarský lowcost Wizz Air se už připravuje na spuštění své základny v Abu Dhabi, postupně tam přesouvá svoji flotilu z nedaleké Dubaje. Ostrý start pravidelných linek z Abu Dhabi má přijít nejpozději do 14 dnů, aerolinky tak splní svůj ambiciózní slib – pravděpodobně začnou létat ještě v červnu.

Reklama

Zatím to vypadá tak, že Wizz Air už nebude více létat na dubajské letiště DCW (Al Maktoum International Airport) – kompletně ho nahradí letiště v Abu Dhabi. Prozradil to v nedávném rozhovoru výkonný ředitel Wizz Air József Váradi. Rovněž uvedl, že letiště v Abu Dhabi se po uvolnění opatření otevře dříve než letiště v Dubaji a maďarské aerolinky se nyní chtějí soustředit pouze na jedno letiště.

Dubaj je od Abu Dhabi vzdálena zhruba 140 kilometrů, což je přibližně hodina a půl cesty autem, takže v zásadě cestující mohou i linkou do Abu Dhabi stále navštívit obě oblíbené destinace Emirátů – Dubaj i Abu Dhabi.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
1 Comment
Nahoru