Connect with us

Koronavirus

Wizz Air spustí linku Budapešť – Abu Dhabi už 3. června

Wizz Air spustí linku Budapešť – Abu Dhabi už 3. června

Nízkonákladové aerolinie Wizz Air oznámily, kam budou směřovat jejich první lety z Abu Dhabi. Nový projekt maďarského lowcostu tak začne mnohem dříve, než se původně plánovalo a nezastaví ho ani koronakrize. Wizz Air Abu Dhabi startují již 3. června.

Reklama

Pokud se nám tento rok otevřou hranice, budeme moci zkusit nové levné spojení do Emirátů z Budapešti nebo i polských Katovic. Aerolinie budou do Abu Dhabu létat dokonce i z Rumunska a Bulharska. Stane se tak ještě v červnu letošního roku.

Wizz Air se zároveň stanou historicky první evropskou nízkonákladovou leteckou společností, která do žhavého Abu Dhabi spustí lety.

Společnost plánuje později nabídnout díky nové základně v Abu Dhabi i další destinace Blízkého Východu, Asie, Afriky a indického subkontinentu.

Nové přímé lety do Abu Dhabi od června 2020:

  • Budapešť – Abu Dhabi (od 3. června do 30. září – dvakrát týdně, potom 3x týdně)
  • Bukurešť – Abu Dhabi (od 3. června do 30. září – dvakrát týdně, potom 3x týdně)
  • Katovice – Abu Dhabi (od 15. září do 24. října – dvakrát týdně)
  • Sofia – Abu Dhabi (od 15. září – dvakrát týdně)
  • Cluj-Napoca (od 16. září – dvakrát týdně)

Začnou dříve, než se očekávalo

Nová nízkonákladová letecká společnost Wizz Air Abu Dhabi měla začít poskytovat své služby na podzim. Firma ale oznámila start ještě před třetím čtvrtletím 2020.

Maďarské aerolinie na spuštění projektu vyčlenily tři Airbusy A321neo. Šéf Wizz Air kromě toho plánuje do roku 2030 získat flotilu padesáti modelů A321neo.

Zdroj fotografie: Miglena Pencheva / Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
1 Comment

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru