Connect with us
airBaltic

Koronavirus

Vyhlídkové lety „nikam“ se vyprodaly i v Evropě. Přes víkend si zalétaly Smartwings i airBaltic

Vyhlídkové lety „nikam“ se vyprodaly i v Evropě. Přes víkend si zalétaly Smartwings i airBaltic

Zatímco některé aerolinky od března opět vzlétly a pokračují v expanzi, mnozí dopravci ještě nelétají vůbec, případně jen minimálně. Výpadek příjmů se letecké společnosti snaží vykompenzovat různými kreativními způsoby – Singapore Airlines například přemění svůj dvoupodlažní Airbus A380 na luxusní restauraci, australský Qantas zase kromě prodeje pyžam z byznys třídy zkusil i vyhlídkové lety nad Austrálií. Podobnou iniciativu už úspěšně otestovaly i evropské aerolinky Smartwings a airBaltic, vyhlídkové lety z Budapešti a Rigy se těší velké oblibě.

Reklama

Vyprodaly tři letadla, počasí až tak nepřálo

Smartwings uspořádaly tři vyhlídkové lety „nikam“ v jeden den (25. října) a využily na ně oblíbený model Boeing 737-800. Všechny lety se vyprodaly za necelých osm hodin od zveřejnění nabídky.

Hodinový okružní let převezl cestující nad Dunají, Balatonem či Budapeští. Celkový čas letu byl 47 minut.

Jak uvádí stránka Airportal.hu, 25. října nebylo počasí na vyhlídkový let vůbec ideální. Cestujícím se však občas podařilo získat jedinečný a vzácný výhled z výšky na svou domovinu. Letadlo letělo mnohem níže než je obvyklé – pohybovalo se ve výšce 5 600 metrů.

Během letu se letová posádka podělila o zajímavé informace o trase i o letadle. Nakonec se cestující po přistání zúčastnili 1,5hodinové návštěvy letiště s turistickými průvodci a zrekonstruovanými autobusy někdejšího maďarského přepravce Malév, což celkovému zážitku přidalo na hodnotě.

Kolik stály vyhlídkové lety v Budapešti? Sedadla u okna vyšly jednoho pasažéra v přepočtu na 2 625 Kč, sezení v uličce stálo přibližně 1 941 eur.

Jelikož se jedná o vnitrostátní lety, karanténní povinnost se na cestující po přistání nevztahovala.

Vyhlídkový let měly i airBaltic, oslavily 25. narozeniny

Další vyhlídkové lety se uskutečnily i v lotyšské metropoli Riga. Vlajkový dopravce Lotyšska, společnost airBaltic, rovněž realizovala své vlastní vyhlídkové lety v trvání jeden a půl hodiny.

Cestující letěli Airbusem A220-300 ve stejný den jako Smartwings z Budapešti – 25. října 2020. Letenky byly v případě airBaltic o něco dražší – přibližně 4 347 Kč za kus a podle informací aerotime.aero se také vyprodala všechna místa v letadle.

Společnost airBaltic tímto způsobem zároveň oslavila své 25. narozeniny. Na palubě cestujícím podávala čtyři chody tradičních lotyšských jídel včetně nealkoholických nápojů.

Letadlo se pohybovalo ve výšce 1 280 metrů, aby poskytlo cestujícím z modelu A220 co možná nejlepší výhled, komentovaly aerolinky. Na závěr letu si cestující vychutnali západ slunce nad Baltským mořem.

Zdroj: Airportal.hu, Aerotime.aero

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus56 minutami dozadu
Soukromá dovolená za koronaviru? Pronajměte si chatu! https://t.co/riTJagRLDn3 hodinami dozadu
Halloween: jak to všechno začalo a jak se dnes slaví https://t.co/tlj4Gsb57o3 hodinami dozadu
Nejstrašidelnější hrady na světě https://t.co/lpf7HbnAq13 hodinami dozadu
Mauricius nabízí víza k dlouhodobému pobytu. Zde jsou podmínky https://t.co/93I32lOgcz #novinky4 hodinami dozadu
Michelinská restaurace v Budapešti podává luxusní jídlo na kolotoči https://t.co/V8ScgNeUcr #novinky4 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Norimberku patří mezi nejstarší v Německu. Letos se nekonají https://t.co/6vJTQMC9Yj #novinky4 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Norimberku patří mezi nejstarší v Německu. Letos se nekonají https://t.co/6vJTQMC9Yj #koronavirus4 hodinami dozadu
Letiště v New Yorku budou za nenošení roušek rozdávat pokuty https://t.co/w5O9yi22Vu #koronavirus5 hodinami dozadu
Letiště v New Yorku budou za nenošení roušek rozdávat pokuty https://t.co/w5O9yi22Vu #novinky5 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru