Connect with us
Vlak

Novinky

Je ti 18 let? Získej bezplatnou vlakovou permanentku, cestovat s ní můžeš po celé Evropě

Je ti 18 let? Získej bezplatnou vlakovou permanentku, cestovat s ní můžeš po celé Evropě

Evropská unie daruje 35 tisícům mladých lidí mezinárodní vlakové jízdenky zdarma. Program DiscoverEU, který cílí na budování lepších vztahů mezi Evropany, uchazečům umožní poznat úchvatnou přírodu a rozmanitou krásu evropských měst.

Reklama

Jak získat lístek zdarma?

Podzimní výzva je spuštěna od 11. do 25. října.

Zapojit se mohou všichni občané EU, kteří jsou narozeni od 1. ledna 2004 (včetně) do 31. prosince 2004 (včetně).

Aplikační proces od zájemců požaduje, aby odpověděli na pět otázek týkajících se všeobecných znalostí o Evropské unii a dalších iniciativ Evropské unie zaměřených na mladé lidi + doplňující otázku. Odpovědi následně zhodnotí zástupci Komise, kteří vyberou vítěze.

DiscoverEU umožňuje evropským občanům, kteří dovršili 18 let, šanci zdarma cestovat vlakem po kontinentu. Iniciativa funguje od roku 2018.

Permanentka bude platit 30 dní

Cestovat se bude moci mezi 1. březnem 2023 a 29. únorem 2024 po dobu 30 dní.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru