Connect with us
Vlak

Novinky

Je ti 18 let? Získej bezplatnou vlakovou permanentku, cestovat s ní můžeš po celé Evropě

Je ti 18 let? Získej bezplatnou vlakovou permanentku, cestovat s ní můžeš po celé Evropě

Evropská unie i letos daruje 60 tisícům mladých lidí mezinárodní vlakové jízdenky zdarma. Program DiscoverEU, který cílí na budování lepších vztahů mezi Evropany, po roční pauze opět startuje. Informuje o tom portál Euractiv.sk.

Reklama

Jak získat lístek zdarma?

Výběrový proces bude spuštěn v říjnu tohoto roku.

Zapojit se mohou všichni občané, kteří v roce 2020 oslavili 18. narozeniny a rovněž ti, kteří je oslaví letos.

Aplikační proces od zájemců požaduje, aby odpověděli na šest otázek o evropské historii a kultuře. Odpovědi následně zhodnotí zástupci Komise, kteří vyberou vítěze.

DiscoverEU umožňuje evropským občanům, kteří dovršili 18 let, šanci zdarma cestovat vlakem po kontinentu. Iniciativa funguje od roku 2018.

Unie tento rok poskytne dvakrát více lístků jako v předešlém ročníku. Důvodem je loňský výpadek způsobený koronavirovou pandemií.

Permanentka bude platit 30 dní

Cestovat se bude moci mezi březnem 2022 a březnem 2023 po dobu 30 dní. Jelikož situace kolem pandemie je i nadále nejasná, letošní výherci budou mít více časové flexibility než jejich předchůdci. Unie jim rovněž poskytne pojištění lístků v případě protiepidemických opatření.

Novinkou bude, že účastníci se před odjezdem budou muset zúčastnit setkání, ve kterém se dozvědí více o úloze a cílech iniciativy. Organizovat se budou rovněž setkání účastníků na stejném místě během cestování. V rámci něj se účastníci setkají s místními.

EU rovněž chce, aby účastníci navštěvovali nejen tradiční turistické lokality jako Benátky či Berlín, ale i odlehlejší evropská zákoutí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru