Connect with us

Asie

Saúdská Arábie má jasnou vizi. Chce být udržitelným turistickým lákadlem

Saúdská Arábie má jasnou vizi. Chce být udržitelným turistickým lákadlem

Saúdská Arábie se po otevření světu a zjednodušení postupu při získání turistických víz stává vyhledávanou destinací. Země si stanovila několik cílů s názvem Vision 2030, v rámci kterých chce rozvíjet svůj potenciál, včetně cestovního ruchu.

Reklama

Od roku 2030 chce Saúdská Arábie přilákat 100 milionů návštěvníků ročně. V cestovním ruchu se chce země věnovat 3 projektům:

AMAALA

Luxusní wellness resort na severozápadním pobřeží Saúdské Arábie má vyzvednout čistotu Rudého moře, inspirovat se kulturou a uměním. Bude se rozléhat na 4 155 km2, k dispozici zde bude 3 000 hotelových pokojů, privátní vily či restaurace s úžasnou gastronomií. Má jít také o plně udržitelný resort.

Saúdská Arábie

Výstavba v horách Soudah

V regionu Asir, který je domovem nejvyššího vrcholu Saúdské Arábie Jabal Sawda (3015 m n.m), je lákadlem horská oblast Soudah. Nachází se zde krásné turistické trasy nabízející výhledy na vrcholky hor. Cílem výstavby v Soudah je ochrana okolní přírody a vyzvednutí unikátního kulturního dědictví. Země očekává, že toto místo přiláká 2 miliony návštěvníků ročně.

Saúdská Arábie

Rudé moře

Projekt Rudého moře je nejambicióznějším turistickým projektem na světě. Má zahrnovat více než 28 000 km2 nedotčených ostrovů. Rovněž má následovat nové standardy regeneračního turismu a udržitelnosti. Důležitou součástí bude obnovitelná energie, šetření vodou a znovupoužitelné materiály.

Destinace také láká na horské kaňony, spící sopky a starověké kulturní památky. Projekt Rudého moře bude zahrnovat hotely, rezidenční nemovitosti, rekreační zařízení a zábavní podniky.

Saúdská Arábie

Akční letenky do Saúdské Arábie

Zdroj fotografií: Saudi Tourism Authority
Zdroj informací: vision2030.gov.sa

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru