Connect with us

Letenky

Ulítni si v Kanadě! Toronto z Vídně za 7 990 Kč

O tom, že v Kanadě můžeš zažít jedinečné souznění s přírodou snad ani nemůže být řeč, ehm. To, jestli se červený javorový list změní na jiný, sice ještě nevíme, za to víme o parádní letence z blízké Vídně! V ceně je sice jen příruční zavazadlo (odbavené lze dokoupit), termíny jsou ale na květen a červen, tedy ideální dobu! Lety operuje letecká společnost Air Canada, takže o pohodlí nemůže být pochyby. O jakou kanadskou metropoli se vlastně jedná? Superlevnou letenku pořídíš do Toronta.

Toronto za 7 990 Kč

✈ z Vídně

🛄 příruční zavazadlo

🗓 květen – červen 2019

HNED LETÍM

Toronto: největší kanadské město

Další zastávkou této parádní kombinace letenek je Kanada, přesněji Toronto. Toronto kopíruje až 43 kilometrů pobřeží kanadsko-amerického jezera Ontario. Městským pobřežním panorámatům kraluje kdysi nejvyšší věž světa CN Tower, která poskytuje překrásný výhled na jezero. Ve městě plném promenád, pláží a parků vás překvapí obrovská směsice kultur. Víc než polovina obyvatel Toronta se totiž narodila mimo Kanadu. Všichni tu však žijí ve vzácné harmonii, která řadí město mezi ty nejbezpečnější a nejčistější metropole celého světa. Mimořádně přátelské domácí obyvatelstvo, množství prvotřídních restaurací, skvělé nákupní možnosti a nedaleké dechvyrážející Niagarské vodopády – Toronto je zkrátka město, které se skutečně vyplatí vidět. Pokud ho ale chcete ze své letenky vynechat, klidně se to tak dá nastavit a z Islandu můžete putovat rovnou do New Yorku.

Panorama Toronta.

Při cestování do Kanady za účelem turismu nepotřebujete vyřizovat víza na kanadské ambasádě, stačí vlastnit platný pas a mít elektronickou autorizaci eTA. Autorizace eTA je povinná jen v případě cesty do Kanady letadlem a leteckých tranzitů přes Kanadu.

Pro Toronto jsou typické teplá léta a studené zimy. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou okolo 21 °C. Nejchladněji vám bude v lednu, kdy teplota dosahuje průměrně -3 °C. Kdy je tedy dovolená v Torontě správná volba? Ideálním obdobím je z hlediska počasí doba od dubna do září. V létě a v září se však ve městě konají různé festivaly, což se odráží i na sezónní přirážce. Ubytování na léto se proto vyplatí rezervovat pár měsíců předem.

Neonový nápis Toronto v centru města.

Národní měnou je kanadský dolar a zaměníte ho bez problémů na kterémkoliv letišti. Hledáte hotel v Torontě? Ubytování v centru (Downtown) je většinou drahé. Pokud si ho však rezervujete s dostatečným předstihem, můžete tam najít ubytování za 800-1000 Kč na osobu/noc. Veřejná doprava v Torontě je velmi dobrá. Pokud budete bydlet v Downtownu, ani ji nebudete potřebovat. Pokud přece jen, tak po městě jezdí metro, autobusy a vlasy provozované společností TTC (Toronto Transit Commission). Lístek na jednu jízdu stojí 3 CAD. Za celodenní lístek zaplatíte 12,5 CAD. Celodenní lístek platí od označení do 05:30 hod. následujícího dne. Stejný lístek je platný na všechny tři druhy dopravy. Metro běžně funguje od 06:00 do 01:30 hod., v neděli od 09:00 do 01:30 hod. Taxíky jsou všeobecně dražším způsobem přepravy. Dají se sehnat kdykoliv a kdekoliv, jednoduše vám zastaví na zamávání.

Čtvrť v Torontu.

Pár zajímavostí: V Torontě můžete slyšet až 140 různých jazyků světa. I přesto, že úředními jazyky jsou angličtina a francouzština, francouzština je až dvanáctým nejpoužívanějším jazykem města. Slovo „Toronto“ pochází z fráze indiánského kmene Mohawk „tkaronto“, což znamená „tam, kde rostou stromy ve vodě“. Young street začínající v Torontu je nejdelší ulice na světě. Měří 1,896 km a končí až severně na hranici s Minnesotou. Toronto bylo prvním městem Severní Ameriky, které legalizovalo manželství homosexuálů.

Umělecký ateliér v Torontu.

Klikněte pro komentář

TOP 5: Nejčtenější články

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru