Connect with us
Letiště Vídeň

Letenky

Rušná zima na Schwechatu: Vídeň nabídne téměř tolik destinací jako před pandemií

Rušná zima na Schwechatu: Vídeň nabídne téměř tolik destinací jako před pandemií

Mezinárodní letiště Vídeň ohlásilo 31. října 2021 začátek zimního letového řádu pro sezónu 2021/22. Kromě nových destinací a zvýšení frekvence několika leteckých společností Vídeň opět nabízí letové služby i na trasách, které byly v reakci na pandemii koronaviru dočasně pozastaveny. Mezi nejoblíbenější patří již nyní přímé lety Austrian Airlines do Cancúnu v Mexiku, na Maledivy či Mauricius. V zimě nás potěší i 13 nových lowcostových spojení od Wizz Air a Ryanair. Vídeň v zimě nabídne 150 destinací, což je již téměř 90 % z předkrizové nabídky (172 destinací) v roce 2019. Přinášíme přehled novinek na zimu.

Reklama

Exotika je zpět v plné parádě

Austrian Airlines společně se zimním letovým řádem spustily lety do Cancúnu v Mexiku a k úniku před chladným počasím nabídnou celkem tři exotické dálkové destinace – Maledivy, Mauricius a Mexiko. Rakouský dopravce bude létat do exotiky výhradně Boeingem 777.

Nechybí ani oblíbené Thajsko, které se podle předpokladů vrátí na výsluní rychleji, než se očekávalo. Hranice pro očkované turisty z bezpečných zemí (patří tam i Česko) se otevřely 1. listopadu 2021 a spojení z Evropy již postupně přibývají. Přímá linka z Vídně do Bangkoku v podání Austrian Airlines bude v zimním letovém řádu zatím jediným pravidelným spojením ze Schwechatu. Thai Airways a ani EVA zatím lety v nadcházejícím období neplánují.

Austrian Airlines, letadlo

Do celé Evropy za pár eur z Vídně

Wizz Air a Ryanair rozšiřují síť svých linek z Vídně o celkem třináct destinací. Mezi nejzajímavější patří africké novinky jako Aqaba, Sharm El Sheikh nebo skandinávská Lappeenranta.

Lety z Vídně do Marrákeše, Ammánu, Aqaby a Sharm El Sheikh Wizz Air poprvé nabídne od přelomu nového roku. Kromě toho bude letecká společnost v zimním letovém řádu opět obsluhovat Eindhoven, Charkov, Kutaisi a Las Palmas. Stávající letecké frekvence do Tel Avivu, Kolína, Bari, Tenerife, Tuzly a Varny se rovněž zvýší.

Wizz Air

Destinace Marseille, Gdaňsk, Agadir, Lappeenranta, Pisa, Banja Luka, Košice, Zaragoza a Ammán byly přidány do nabídky letů Ryanair z Vídně v zimním letovém řádu. Ryanair také navýší frekvence do Stockholmu, Bruselu, Boloně a Neapole, Kyjeva, Rigy, Tenerife a Billundu.

Aerolinky Aegean, Air Cairo, Corendon Airlines, Jet2.com, Pegasus Airlines, Sunexpress, Transavia France a Volotea opět provozují lety do a z Vídně.

V nabídce opět Amerika i Kanada

Velmi očekávané budou i lety do USA, kam už od 8. listopadu mohou opět cestovat i čeští turisté s očkováním na COVID. Z Vídně lze letět do USA a Kanady bez přestupu s Austrian Airlines (New York, Washington, Chicago a Montreal). V nabídce budou rovněž pohodlné lety do Ameriky s jedním přestupem přes Paříž, Lisabon, Istanbul, Varšavu, Helsinky či Frankfurt.

New York

Do Kanady je to z Vídně nejpohodlnější a bez přestupu s aerolinkami Air Canada.

V nabídce Schwechatu je již opět i africké Addis Abeba s Ethiopian Airlines. Letos přibyly rovněž dvě zajímavé novinky – Abú Dhabí s Etihadem a Jeddah s aerolinkami SAUDIA.

Vracejí se i další staří známí

Od října bude Air Serbia opět provozovat lety do Kraljeva a Transavia bude létat do Paříže-Orly. Volotea obnoví lety do Nantes v listopadu a Jet2.com nabídnou několik letů z Manchesteru, Birminghamu, Newcastlu a Leedsu/Bradfordu do Vídně.

Air France

Kromě toho bude Pegasus Airlines během zimní sezóny provozovat lety do Ankary a Rossiya do Petrohradu, a to jménem Aeroflotu. Air Cairo bude nabízet leteckou dopravu do Hurghady a Corendon Airlines bude obsluhovat Hurghadu, Izmir a Antalyu. Sunexpress rovněž zvýší stávající frekvence letů do Antalye, zatímco British Airways a Air France zvýší počet letů do Londýna-Heathrow a Paříže-CDG až na tři denní lety – což budou velmi zajímavé alternativy pro lety do USA a exotiky.

Akční letenky z Vídně

Letiště Schwechat

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru