Connect with us
Austrian Airlines

Amerika

Austrian Airlines již spustily svoji novou nejdelší linku: Vídeň – Cancún

Austrian Airlines již spustily svoji novou nejdelší linku: Vídeň – Cancún

Austrian Airlines spustily novou, dlouho očekávanou linku do Karibiku. Let Boeing 777 do Cancúnu dvakrát týdně se stane nejdelší trasou letecké společnosti v délce 9 241 kilometrů. Předchozí nejdelší trasa letecké společnosti z Vídně do Tokia Narita je jen o pár kilometrů kratší (vzdušnou čarou) – 9 176 kilometrů.

Reklama
Trasy Austrian Airlines

Rakouské aerolinky tak úspěšně absolvovaly inaugurační let a od příštího týdne dojde k spuštění linky pro veřejnost. Souvisí to rovněž s přechodem leteckých společností na zimní letový řád IATA, který letos oficiálně začíná v neděli 31. října. Austrian Airlines realizovaly poslední přímý let do Cancúnu ještě v roce 2006.

Na nové lince bude létat oblíbený supermoderní Boeing 777. Let do Cancúnu trvá asi 12 hodin.

Austrian Airlines

Inaugurační let do Cancúnu byl plně obsazen a letenky si zakoupilo více než 300 cestujících. Mexiko je nadále jednou z mála destinací, kam mohou všichni cestující vstoupit bez testu na COVID-19, dokladu o očkování či karantény.

Jak již bylo zmíněno, linka bude provozována dvakrát týdně – ve čtvrtek a v neděli. Letecká společnost však již během vánočního období zaznamenala výjimečnou poptávku po trase a tak v období od 19. prosince do 9. ledna bude fungovat deset rotací. Na rozdíl od sedmi, které by se očekávaly při rotaci dvakrát týdně. Každý let nabídne zážitek v ekonomické, prémiové ekonomické a nakonec i v byznys třídě, přičemž ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 15 000 Kč.

Austrian Airlines, letadlo

Nenechte si ujít zaváděcí cenu na přímé lety z Vídně v termínech od prosince 2021 do března 2022. Letět lze i z Prahy s krátkým mezipřistáním ve Vídni.

V sezóně 2021/2022 se můžeme těšit na pořádnou porci exotických destinací od Austrian Airlines. V zimním letovém řádu 2021/2022 už nyní figurují přímé lety z Vídně na Mauricius nebo do Bangkoku. Z Prahy se dá zase pohodlně letět na Maledivy. Rakouský dopravce bude létat do exotiky výhradně Boeingem 777.

Akční letenky do Cancúnu s Austrian Airlines

Austrian Airlines mají servis na palubě již v ceně letenky. Při delších letech je možné si vychutnat kompletní menu s teplým jídlem a nabídkou nápojů. Na kratších letech v rámci Evropy znamená palubní servis rakouských aerolinek neomezené množství nápojů a snack/občerstvení.

Austrian Airlines

Koronavirus letecký průmysl přinutil zavést nejpřísnější bezpečnostní standardy. Ty se nyní dodržují od momentu, kdy vstoupíte na letiště. V letadlech Austrian Airlines jsou samozřejmostí HEPA filtry, které díky sofistikované filtraci chrání cestující před šířením infekčního onemocnění vzduchem.

V případě Austrian Airlines se uplatňují následující pravidla:

  • nosit roušku během celého letu je povinností všech cestujících i personálu
  • pokud jsou v letadle prázdná sedadla, cestující jsou rozmisťováni v odstupech
  • na palubě letadla se již nenachází nepotřebné magazíny či časopisy
  • za produkty můžete platit bezkontaktně
  • dezinfekce bude dostupná pro všechny cestující v letadle i na letišti
  • letadla jsou dezinfikována po každém letu
  • pokud je to možné, check-in si udělejte online a zavazadla odevzdejte přes samoobslužný kiosek
  • na letišti dodržujte dostatečný odstup alespoň dva metry od ostatních cestujících

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru