Connect with us

Novinky

Po příletu do Vídně z rizikových zemí platí ode dneška (27.7.) nová pravidla

Po příletu do Vídně z rizikových zemí platí ode dneška (27.7.) nová pravidla

Cestující přijíždějící do Rakouska z tzv. ohnisek koronavirového onemocnění budou muset při vstupu do země předložit výsledky aktuálnějších testů. Vyplývá to z nového nařízení rakouské vlády, které začne platit od pondělí. Informuje o tom agentura TASR.

Reklama

Co vše se mění pro cestující přijíždějící z rizikových zemí?

  • Rakušané dosud akceptovali maximálně 4denní testy, tento čas se nyní zkrátí na 3 dny.
  • Rakouské Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo seznam 32 destinací se zvýšeným rizikem infekce. Figuruje na něm většina balkánských zemí, které byly v uplynulých týdnech zdrojem množství infekčních shluků v Rakousku. Na seznamu jsou i Švédsko a Portugalsko, jakož i Spojené státy, Brazílie či Indie.
  • Lidé přijíždějící do Rakouska z těchto 32 zemí musí na hranicích prokázat negativním testem na koronavirus nebo se nechat otestovat do dvou dnů po vstupu.
  • Novinka se vztahuje na cestující, kteří jsou obyvateli Rakouska nebo občany Evropské unie (takže i Čechů), a také na osoby ze Švýcarska, z Lichtenštejnska, Islandu a Norska.
  • Rakousko zároveň zpřísnilo svá pravidla pro lidi, kteří nejsou ani z jedné z těchto zemí a přijíždějí ze schengenské zóny. Takoví cestující dříve museli absolvovat 14denní karanténu, ale byl jim povolen volný pohyb hned po tom, jak měly negativní test. Nové opatření rovněž nařizuje test, jakož i karanténu, kterou však nelze zkrátit.

Mezi rizikové země by podle Rakouska měly patřit: Egypt, Albánie, Bangladéš, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Bulharsko, Chile, Ekvádor, Indie, Indonésie, Írán, Kosovo, Mexiko, Černá Hora, Nigérie, Severní Makedonie, Pákistán, Peru, Filipíny, Portugalsko, Moldavsko, Rumunsko, Rusko, Švédsko, Senegal, Srbsko, Jihoafrická republika, Turecko, Ukrajina, USA, Velká Británie. (e15.cz)

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV2 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru