Connect with us

Novinky

Od 1. srpna budou Emirates a Etihad Airways žádat od cestujících test na COVID-19

Od 1. srpna budou Emirates a Etihad Airways žádat od cestujících test na COVID-19

Pravidla vstupu a tranzitu přes Spojené arabské emiráty se od 1. srpna výrazněji mění. Od tohoto data totiž budou příjíždějící cestující potřebovat negativní test COVID-19, aby se dostali na palubu letadla. Tento test se musí uskutečnit nejpozději 96 hodin před cestou. Ovlivní to zejména dva velké dopravce z Emirátů – Etihad Airways a Emirates.

Reklama

Doposud potřebovali negativní test na COVID-19 cestující, kteří vstupují do země a plánují tam jet na dovolenou. Nyní se ale tamní autority okruh testování rozšířily i na lidi, kteří letí přes Dubaj či Abu Dhabi dále do exotiky, případně do jakékoli jiné destinace. Platí to pro cestující bez rozdílu národnosti či krajiny. Informuje o tom oficiální stránce Emirates.

„Od 1. srpna 2020 musí prokázat všichni cestující, kteří cestují do Dubaje z libovolného místa určení, včetně cestujících, kteří v Dubaji tranzitují, negativní test COVID-19, který bude akceptován při letu. Test musí být proveden maximálně 96 hodin před odjezdem. To vylučuje děti mladší 12 let a cestující, kteří mají mírné nebo těžké postižení,“ píše se na webové stránce Emirates. Podobné znění uvádí stránka Etihad Airways.

Obě letecké společnosti vám tak ponovu nedovolí nastoupit na palubu, pokud získáte test u neschváleného poskytovatele testů, i když je negativní. V současnosti webová stránka Emirátů poukazuje jen na některé laboratoře a zmiňuje dvanáct konkrétních zemí. Evropa si, zdá se, musí na bližší info o akceptování výsledků testování konkrétních laboratoří ještě počkat.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV2 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru