Connect with us

Koronavirus

Aljaška chce od turistů negativní test na COVID-19 a cestovní prohlášení

Aljaška chce od turistů negativní test na COVID-19 a cestovní prohlášení

Cestovatelé, kteří chtějí navštívit Aljašku, se musí řídit veřejným zdravotním řádem. Ten mimo jiné nařizuje, že musí mít negativní test na COVID-19.

Reklama

Od 6. června platí i další pravidla, která mají všem zaručit na Aljašce zebpečnost. Turisté musí vyplnit například i cestovní prohlášení. To musí předložit při check-inu (na testovacích místech) na letištích, lodních terminálech a na kanadských hraničních přechodech.

Prezidentka a CEO Aljašské turistické asociace Sarah Leonard říká, že „turisté mají několik možností, pokud jde o testování na COVID-19.“ Mohou ho podstoupit 72 hodin před odjezdem na Aljašku nebo 5 dní před příjezdem a další test podstoupí už na Aljašce. Ve druhém případě musí minimalizovat styky v zemi, dokud nejsou známy výsledky z testování. „Možností je i podstoupit úvodní test při příjezdu do země a počkat v karanténě, dokud nejsou výsledky. Země ale dává cestovatelům na výběr všechny možnosti,“ doplnila Sarah.

Turisté, kteří musí jít do karantény, mohou zůstat v jakémkoliv ubytování, které jim umožňuje izolovat se od ostatních. Prezidentka turistické organizace doporučuje zkontrolovat si i nařízení jednotlivých míst, v nichž se lidé během své cesty budou nacházet.

Zdroj: Lonelyplanet.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru