Connect with us
Buckinghamský palác

Cestopisy

6 míst ve Velké Británii, kde se královna Alžběta II. cítila jako doma

6 míst ve Velké Británii, kde se královna Alžběta II. cítila jako doma

Včera, 8. září 2022, svět zasáhly zprávy o úmrtí královny Alžběty II., panovnice, na kterou aktuálně vzpomíná celý svět. Při této smutné příležitosti už bylo o jejím životě i 70letém vládnutí řečeno mnoho, my vám představíme 6 míst napříč Velkou Británií, která byla jejím domovem. Královna Alžběta II. milovala Skotsko, své sídlo ovšem měla také ve slavném Buckinghamském paláci v Londýně či na majestátním hradě Windsor. Kde trávila Vánoce a kam nejraději cestovala v létě?

Reklama

1. Hlavní sídlo: Buckinghamský palác

Hrad se nachází v londýnské čtvrti City of Westminster a patří vždy vládnoucímu monarchovi, kterým se nyní stane Karel III. Tato tradice se datuje do roku 1873. Palác má 775 pokojů, včetně 19 státnických pokojů, 52 královských pokojů a pokojů pro hosty, 188 pokojů pro zaměstnance, 92 kanceláří a 78 koupelen. Návštěvníci mohou nahlédnout do části Buckinghemského paláce pokaždé během oficiální prohlídky.

Buckinghamský palác

2. Venkovský dům: Windsor Castle

Do hradu Windsor se královna Alžběta nejprve přistěhovala se svou sestrou Margaret během druhé světové války, a to z bezpečnostních důvodů. Později toto sídlo královna využívala zejména o víkendech, protože je nedaleko Buckinghamského paláce. V hradě je 1000 pokojů, což z něj činí největší obydlený hrad na světě.

Windsor Castle

3. Skotská rezidence: Holyrood Palace

Palác v Edinburghu slouží jako oficiální královské sídlo ve Skotsku. Zde trávila královna Alžběta čas během jejích cest na sever, zejména první letní týden, který dokonce dostal svůj název „Holyrood týden“. Budova byla původně postavena v roce 1128 a sloužila jako klášter.

Holyrood Palace

4. Letní domov: Balmoral Castle

Hrad Balmoral je v soukromém vlastnictví královské rodiny. Právě zde trávila královna vždy poslední letní týdny a mnozí ho považují za její oblíbené místo.

Balmoral Castle

5. Prázdninové sídlo: Sandringham Estate

Oblíbené soukromé sídlo královny Alžběty II. sloužilo často jako místo zábavy a odpočinku během svátků. Sandringham Estate je známý pro hostování každoroční královské procházky na bohoslužby na Štědrý den v kostele Marie Magdalény.

Sandringham Estate

6. Irská rezidence: Hillsborough Castle

Hrad Hillsborough je v podstatě protějškem paláce Holyrood jen s tím rozdílem, že slouží během královských návštěv v Severním Irsku. Je také oficiální rezidencí ministra zahraničních věcí Serveného Irska. Budova byla postavena v 70. letech v 18. století a obklopuje ji 40 hektarů zeleně.

Hillsborough Castle

Akční letenky do Velké Británie

Všechny akční letenky do Velké Británie

Zdroj informací: Town&Country

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru