Connect with us
Velká Británie zkrátí karanténu ze 14 dní na 5

Evropa

Cestování do Velké Británie: od 15. ledna pro vstup třeba negativní PCR test

Cestování do Velké Británie: od 15. ledna pro vstup třeba negativní PCR test

Vláda Spojeného království 8. ledna 2021 oznámila povinnost pro občany přijíždějící ze zemí, které nejsou uvedeny na seznamu tzv. bezpečných zemí, prokázat se negativním PCR testem na onemocnění COVID-19 ne starším než 72 hodin ještě před začátkem jejich cesty, s platností od 15. ledna 2021.

Reklama

Tato povinnost bude platit pro všechny mezinárodní cesty. I navzdory negativnímu testu budou cestující i nadále podléhat poviné 10denní samoizolaci s možností zkrácení po 5 dnech. Podmínkou je, že si člověk po uplynutí 5 dní nechá provést test na COVID-19 a ten bude negativní.

Pro každého cestujícího přijíždějícího do Velké Británie platí povinnost registrovat se online a vyplnit tzv. passenger locator form.

Registrace je možná 48 hodin před plánovaným příjezdem do země.

Velká Británie je na cestovatelském semaforu ČR mezi rizikovými zeměmi. Při návratu zpět domů se tedy Češi musí registrovat prostřednictvím příjezdového formuláře a do 5 dní absolvovat testování, případně při příjezdu předložit max. 72 hodin starý negativní PCR test vykonaný v jiné EU zemi.

Akční letenky do Británie

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru