Connect with us
Safari v Nairobi, Keňa, Afrika

Koronavirus

Cestování do Keni: stačí PCR test, karanténa byla pro Čechy zrušena

Cestování do Keni: stačí PCR test, karanténa byla pro Čechy zrušena

Keňa byla Českou republikou vyřazena ze seznamu zemí s extrémním rizikem a Češi tak mají opět možnost sem cestovat. Samotná Keňa rovněž zmírňuje podmínky vstupu pro cestující přijíždějící z ČR – od 2. června již není nutné absolvovat po příjezdu 14denní izolaci v karanténním hotelu. Vyžadován je pouze negativní test na COVID-19 a registrace.

Reklama

Podmínky vstupu do Keni

Keňa vytvořila seznam států, jejichž občané mohou do země přicestovat pouze s potvrzením o negativním testu na COVID-19 a nemusí zde absolvovat povinnou karanténu. Česká republika byla na tento seznam opět zařazena s platností od 2. června 2021.

Pro Čechy přijíždějící do Keni tedy platí následující:

 • Vyplnit elektronický formulář
  • vyplnit před odletem
  • po příletu při kontrole předložit vygenerovaný QR kód v mobilním telefonu, případně jej vytisknout a předložit v papírové podobě
 • Předložit potvrzení o negativním RT-PCR testu na COVID-19, ne starší 96 hodin před odletem
  • vyžadováno i od tranzitujících na letištích v Nairobi a Mombase
  • výjimku mají děti mladší 5 let

Od začátku roku 2021 je možné o keňské výzum žádat pouze elektronicky.

Keňa, safari

Při odletu z Keni

Před odletem z Keni vyžadují keňské úřady potvrzení o negativním PCR testu, ne starší 72 hodin před samotným odletem. Je nutné digitálně verifikovat pravost PCR testů na COVID-19 přes tzv. PanaBIOS Trusted Travel online systém. Proto je nutné se na daném odběrovém místě ujistit, že bylo vydané potvrzení ve zmíněném systému registrováno.

Pokud by se při kontrole na letišti zjistilo, že potvrzení nebylo registrován, nebude cestující vpuštěn do letadla.

Pláž v Keni, Afrika

Návrat zpět do ČR

Podmínky návratu do Česka stanovuje cestovatelský semafor. Jelikož je na základě něj Keňa aktuálně zařazena mezi tmavě červené země, je nutné se při cestě zpět domů řídit podmínkami, které přísluší této konkrétní kategorii.

Akční letenka do Keni

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Pojištění Pelikán

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.6/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru