Connect with us
Safari v Nairobi, Keňa, Afrika

Koronavirus

Cestování do Keni: nutný je přes web ověřený výsledek testu na COVID-19

Cestování do Keni: nutný je přes web ověřený výsledek testu na COVID-19

Keňa byla turistům do léta uzavřena, následně se rozhodla otevřít vnitrostátním letům i mezinárodní dopravě. Po více než tři a půl měsících bez možnosti přepravy cestujících tak společnost Kenya Airways 15. července obnovila vnitrostátní lety a 1. srpna i mezinárodní dopravu.

Reklama

Dnes se do Keni dostanete bez problémů, stačí vám k tomu negativní PCR test a jeho digitální verifikace přes speciální stránku.

Pláž v Keni, Afrika

Podmínky vstupu do Keni

S účinností od 11. ledna 2021 je při cestování z / do Keni nutné digitálně verifikovat pravost PCR testů na COVID-19 použitím tzv. Trusted Travel / TT online systému. Všechny laboratoře v zemi jsou povinné vydávat výsledky PCR testů s kódy TT.

Všichni cestující, včetně tranzitujících, se musí při vstupu do země prokázat negativním PCR testem na COVID-19, ne starším než 96 hodin od plánovaného letu.

Negativní PCR test musí být ověřen prostřednictvím tzv. Trusted Travel Initiative (TT).

Osoby přijíždějící ze zemí, které zatím nejsou součástí platformy Trusted Travel Initiative musí na verifikaci výsledku testu použít nástroj prostřednictvím tzv. Partnerství Global Haven. Systém má zabudované mechanismy pro identifikaci falešných zdravotních certifikátů.

Keňa, safari

Kenya Airways i ostatní

Kenya Airways provozuje lety mezi Nairobi a Kisumu denně, stejně tak lety mezi Nairobi a Mombasou (MBA) ve frekvenci 2x denně.

Mombasa je známá jako oblíbená destinace cestovatelů, ale se svým statusem hlavního nákladního přístavu i jako důležité město pro obchod.

Letenky z Vídně do Nairobi se dají rezervovat přes Pelikána. Lety realizuje hned několik dopravců.

Akční letenky do Keni

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru