Connect with us
Safari v Nairobi, Keňa, Afrika

Koronavirus

Keňa: očkovaní a překonaní se již před odletem nemusí testovat

Keňa: očkovaní a překonaní se již před odletem nemusí testovat

V pátek 11. března 2022 došlo ke změně vstupních podmínek do Keni. Plně očkování (2 dávky) a cestující, kteří překonali COVID-19, již nemusí absolvovat PCR test před odletem do země.

Reklama

Aktuální podmínky vstupu do Keni

Před cestou do Keni musíte splnit následující.

 • Předložit potvrzení o ukončeném očkování
  • Výjimku mají děti do 5 let; cestující, kteří v posledních 90 dnech překonali koronavirus; turisté, kteří ze zdravotních důvodů nemohou být očkováni apod.
  • Potvrzení o očkování se nahrává do portálu www.globalhaven.org
 • Vyplnit před cestou do Keni elektronický formulář – po vyplnění obdrží cestující QR kód

Neočkovaní se i nadále musí při vstupu prokázat negativním PCR testem, ne starším 72 hodin (výjimku tvoří děti do 5 let). Po příletu je pak čeká antigenní test na vlastní náklady (30 USD/osoba). V případě pozitivního testu musí neočkované osoby absolvovat další PCR test na vlastní náklady (50 USD) a izolovat se.

Negativní PCR test musí být verifikován prostřednictvím tzv. Trusted Travel Initiative (TT).

Keňa, safari

Pláž v Keni, Afrika

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.7/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru