Connect with us
Tower Bridge při západu slunce

Koronavirus

Velká Británie zavede od 29. 8. pro ČR povinnou karanténu

Velká Británie zavede od 29. 8. pro ČR povinnou karanténu

Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje, že Velká Británie zavede pro cestující z České republiky povinné nastoupení 14denní karantény. Argumentuje zvýšeným počtem případů nového koronaviru na našem území.

Reklama

Před cestou do Velké Británie je potřeba vyplnit kontaktní formulář a itinerář cesty. Pokuta za neprovedení registrace je stanovena na 100 GBP.

Pro osoby v karanténě platí následující pravidla:

 • musí se vyvarovat návštěvy pracovišť, škol a dalších veřejných prostor
 • nesmí využívat veřejnou hromadnou dopravu, ani služby taxi
 • své přátele může navštívit pouze v nezbytně nutných případech
 • může počítat s namátkovými kontrolami úřadů, které budou tímto způsobem na dodržování karantény dohlížet.
  • Pokuta za nedodržení karantény je zatím stanovena na 1000 GBP.
  • Pokuta ale může být i vyšší, záleží na rozsahu porušení, a hlavně pak na riziku přenosu viru na místní občany. Není vyloučen ani pobyt ve vězení, nebo vyhoštění ze země.

Karanténu je možné předčasně přerušit pouze z důvodu opuštění země (tedy i cesty do místa, odkud cestující Velkou Británii opustí, např. letiště) a musí k přepravení využít individuálního dopravního prostředku, jak je to jen možné. Ovšem až do odletu se musí osoba též izolovat – pokud cestující nemá ubytování zajištěno (např. hotel, pobyt u přátel), musí využít na vlastní náklady zařízení zajištěné vládou.

Po ukončení karantény je cestující povinen dodržovat vládou nařízená opatření.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru