Connect with us
Testování na COVID-19

Koronavirus

Německo ukončí na letištích po letní sezóně bezplatné testování na koronavirus

Německo ukončí na letištích po letní sezóně bezplatné testování na koronavirus

Německo se po letní turistické sezóně vrátí k původní testovací strategii proti koronaviru. Ta byla zaměřena na osoby se symptomy a na kontakty s nakaženými. Země bude klást důraz spíše na karanténu, oznámil německý ministr zdravotnictví.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Německo v létě ohlásilo, že nabídne bezplatný test pro všem cestujícím, kteří se do země vrátí z rizikových oblastí. Náklady na testování hradila německá vláda, cestující tak v podstatě kromě samotného testu neměl žádné jiné starosti a mohl se bezprostředně po dovolené vrátit do práce, resp. běžného života bez nutnosti karantény.

Na konci srpna se ale, zdá se, od tohoto rozhodnutí ustupuje. Mění se totiž podmínky cestování v zemi a test již nebude stačit jako náhrada za karanténu po návratu domů.

Změna bude pravděpodobně znamenat, že testy na COVID-19 (které mají zabránit karanténě po dobu 14 dní) se opět stanou nepovinnými, budou mít pouze informativní charakter a cestující si je uhradí v plné výši. Cena testu na letišti ve Frankfurtu začíná na částce 59 eur.

Zdroj: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru