Connect with us

Citybreaky

S LOTem do Varšavy! Naplánujte si pobyt se snídaní od 4 680 Kč

S LOTem do Varšavy! Naplánujte si pobyt se snídaní od 4 680 Kč

Většina z nás zřejmě Varšavu z pohledu krásy nevnímá tak, jako je vnímána Paříž, Řím, Budapešť či Berlín. Věřte ale, že si své místo vedle těchto velikánů zaslouží. Když ve Varšavě nedáte na první dojem a necháte jí čas, ukáže vám všechny své přednosti a nakonec si ji skutečně zamilujete.

Reklama

Varšava je bojovnice. Byla jedním z měst, na kterých se druhá světová válka výrazně podepsala, ale nedala se. Celé Staré Město bylo od základů znovu vystavěno a v současné době je dokonce zapsáno na Seznamu světových památek UNESCO.

Město je rozsáhlé, ale při procházce určitě navštivte Staroměstské náměstí se sochou mořské panny nebo jeden z nejkrásnějších paláců ve městě – Palác Krasinských. Když jsme u paláců, naplánujte si cestu k Paláci Lazienki, který najdete ve stejnojmenném parku. V téměř nekonečné zeleni úplně zapomenete, že se nacházíte uprostřed metropole s více než 1,5 miliony obyvatel. Atmosféru města dotváří řeka Visla, která jím protéká.

Nenechte si ujít ani procházku napříč zdejšími restauracemi. Určitě můžeme doporučit ty s tradiční polskou kuchyní nebo mléčné bary s jemným retro nádechem.

 • KAM? Hotel Metropol***, Varšava, Polsko
 • KDY? Září – říjen 2020
 • ODKUD? Z Prahy
 • CO JE V CENĚ? Zpáteční letenka z Prahy, ubytování v 3* hotelu v centru města, snídaně
 • HODNOCENÍ HOTELU: 4 z 5 (tripadvisor)

S LOTem ve Varšavě cobydup

Z Prahy rovnou do hlavního města Polska vás pohodlně přenesou polské aerolinky LOT. Na místě budete cobydup, let totiž trvá jen necelou hodinu a půl. Co se týká aktuální situace související s koronavirem, tak LOT podobně jako jiné letecké společnosti postupně obnovuje své lety. Zejména v současné době je kladen velký důraz na bezpečnost cestujících i členů posádky. Ta je zajišťována na základě pravidel #FlySafeFlyLOT jak v prostředí letiště, tak na palubě letadla.

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru