Connect with us
Restaurace Costes v Budapešti servíruje jídlo na ruském kole

Cestopisy

Michelinská restaurace v Budapešti podává luxusní jídlo na kolotoči

Michelinská restaurace v Budapešti podává luxusní jídlo na kolotoči

Mnohé restaurace a bary byly nuceny kvůli globální pandemii zavřít, případně fungují na take-away objednávkách. Některé z nich si zvolily kreativnější cestu. V Budapešti se například michelinská restaurace Costes rozhodla servírovat své umělecké pokrmy na městském ruském kole.

Reklama

Restaurace i oblíbené ruské kolo kvůli koronaviru zaznamenala výrazný pokles návštěvníků. Vstupenka na čtyřchodové menu ve vduchu stojí přibližně 132 € a první jízda se vyprodala během pár dní. Majitelé provozu se již chystají zveřejnit nové termíny na jaře, až se oteplí.

Costes je první maďarskou restaurací, která získala michelinskou hvězdu. Podávají tu klasickou maďarskou kuchyni s portugalským nádechem.

Restarace Costes v Budapešti

Problémy s provozem mají restaurace po celém světě. V jednom městě v USA dokonce vyhlásili soutěž pro obyvatele. Za úkol mají navrhnout, jakým způsobem by mohly restaurace fungovat v zimních měsících. Odměna je 5 tisíc dolarů!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář
Nahoru