Connect with us

Cestopisy

Nejkrásnější Vánoční trhy z celého světa

Nejkrásnější Vánoční trhy z celého světa

Už se začínáte těšit na Vánoce, pro většinu lidí nejkrásnější svátky v roce? Ani my se tomu nemůžeme ubránit. A jelikož se už blíží a za chvíli tu máme první adventní neděli, dovolíme si vám představit žebříček 10 nejkrásnějších adventních trhů na světě, tedy alespoň podle cestovatelského magazínu Condé Nast Traveler. A málem bychom zapomněli, neváhejte se podívat na nabídku našich vánočních pobytů!

Reklama

1. Vánoční trhy v Bryant Parku, New York, USA

Jedete na Vánoce do New Yorku? Tohle místo nevynechejte! Obchodníci ze všech koutů světa tu každoročně prodávají unikátní po domácku vyrobené hračky, bižuterii, úžasný vánoční street-food a všechno dotváří parádní kluziště, věnované všem milovníkům bruslení.

2. Striezelmarkt v Drážďanech, Německo

Tradiční hudba, ohromné osvětlené náměstí a neodolatelná vůně svařeného vína přímo v srdci německých Drážďan. Jde o nejstarší a největší vánoční trhy v Německu s tradicí, která sahá až do roku 1434! Pokud nad jejich návštěvou uvažujete – víc se dočtete třeba i v naší nabídce adventních pobytů.

3. Německý Christkindlmarkt v Chicagu, USA

Daley Plaza každoročně vítá tisícovky návštěvníků tradičního německého vánočního festivalu. Kde jinde v Americe můžete zažít atmosféru tradičních evropských vánočních trhů? Jedině v srdci Chicaga!

4. Vánoční trhy ve Štrasburku, Francie

Hlavní město Vánoc – tak výsostně jsou označovány vánoční trhy francouzského Štrasburku. Něco na tom bude. Údajně nejlepší atmosféru tu ale zažijete až v noci. To tu hraje živá hudba, místní páry bruslí na kluzišti a na všechny shlíží vánoční stromeček.

5. Skansen ve Stockholmu, Švédsko

Jediné svého druhu a zároveň největší muzeum pod širým nebem v Evropě. Prezentuje tradiční skandinávskou kulturu na maličkém ostrově Djurgarden v centru Stockholmu. Pokud chcete vyzkoušet něco méně tradičního z našeho pohledu, určitě zvolte Skandinávii!

6. Vánoční trhy v Praze, Česká republika

Vánoční trhy v Praze mají úžasnou atmosféru. Kdo tam byl, ten ví, o čem je řeč. Už jen procházka po malebných pražských uličkách v adventním čase je něco výjimečného. Nechybí skvělé jídlo a pití a množství home-made výrobků. A pokud uvažujete o tomhle výletu – něco málo se dočtete třeba i v naší nabídce adventních pobytů.

8. Christkindlmarkt v Salzburgu, Rakousko

Navštívit Salzburg během Vánoc je velký zážitek. Atmosféru doplňuje všudypřítomný Mozart a úžasně osvětlená ulice Getreidegasse, ale třeba i úžasné panorama okolních hor.

9. Tivoli Gardens v centru Kodaně, Dánsko

Druhý nejstarší evropský park je nádherný po celý rok. Na Vánoce ale ožívá ještě víc a díky unikátnímu osvětlení, severským ornamentům a výbornému jídlu vám nabídne skutečně výjimečný zážitek.

10. Bronnerova krajina zázraků v Michiganu, USA

Pravděpodobně jediné místo na Zemi, které žije 365 dní v roce Vánoci. Unikátní obchod obrovských rozměrů v jinak nenápadném městečku Franknemuth vám umožní zažít vánoční atmosféru 361 dní v roce, přesně tolik dní je totiž otevřený. Ročně ho navštíví přibližně 2 miliony lidí a nachází se za velkou louží, v Michiganu.

Přeloženo z Pelipecky.sk.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru