Connect with us
Náměstí v Lipsku v Německu

Koronavirus

Němečtí vědci budou na koncertech testovat šíření koronaviru

Němečtí vědci budou na koncertech testovat šíření koronaviru

V Německu chtějí 22. srpna nasimulovat koncerty, během nichž budou zkoumat, jak se dá předejít rozšíření COVID-19 na větších akcích. Projekt s názvem Restart-19 dali dohromady vědci s popovým zpěvákem Timem Bendzkem. Koncerty proběhnou v Lipsku v Quarterback Immobilien aréně.

Reklama

Jak má simulovaný koncert vypadat?

Plán je vybavit 4 tisíc lidí ve věku od 18 do 50 let sledovacími zařízeními na řetízcích, které si dají na krk. Tato zařízení pošlou signál každých 5 sekund k zaznamenání dat, spolu se vzdáleností účastníka od jiných lidí. Všichni zúčastnění dostanou roušky s výdechovým ventilem a musí si při vstupu vydezinfikovat ruce fluorescenčním dezinfekčním gelem. Ten slouží k tomu, aby mohli vědci následně prozkoumat prostor pomocí UV světla. Tímto způsobem mohou identifikovat oblasti, kde je nejpravděpodobnější přenos viru.

Tisíce dobrovolníků a tři scénáře

Dobrovolníci budou testovaní 48 hodin před zahájením koncertu na COVID-19 a musí se při vstupu prokázat negativním výsledkem testu. Od zúčastněných bude požadováno chovat se podle tří předem dohodnutých scénářů. První scénář znamená chovat se na koncertě tak, jak by to dělali ještě před pandemií. Druhá skupina vejde do prostoru přes osm vchodů, aby se zmenšily davy lidí, a sedět budou na každém druhém sedadle. Třetí scénář umožní vstup pouze 2 tisícům diváků, kteří budou sedět v rozestupech 1,5 metru.

Vědci doufají, že se jim podaří výsledky prezentovat v říjnu. Chtějí přijít s řešením, jak zabránit šíření koronaviru během akcí v uzavřených prostorách, píše Lonely Planet.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru