Connect with us
American Airlines

Koronavirus

Zprávy naznačují, že by USA mohly brzy povolit některá cestovatelská opatření

Zprávy naznačují, že by USA mohly brzy povolit některá cestovatelská opatření

Nejnovější zprávy naznačují, že Bidenova kancelář zvažuje povolení některých cestovatelských nařízení, platných v USA, v květnu. Pokud se plán skutečně zrealizuje, zahrnovat by měl sousedící Mexiko, Kanadu i důležité transatlantické linky.

Reklama

Prezident USA Joe Biden se zpočátku vyjadřoval, že se nebude zabývat uvolněním restrikcí v rámci zákazu cestování. Podle CBNC však dva zdroje aktuálně informovaly, že by mělo dojít k uvolnění opatření týkajících se globální pandemie a letecké dopravy směřující do USA. Květnový termín je zatím jen předběžným plánem.

Podle zprávy by se uvolnění měla týkat například i Velké Británie a Evropské unie. Před pandemií byla linka Londýn – New York jednou z nejlukrativnějších na světě. Samotné British Airways z ní dokázaly získat profit miliardu dolarů ročně.

Trh leteckého průmyslu mezi USA a Evropskou unií stále trpí. V roce 2019 v této době spojovalo zmíněné trhy průměrně 871 letů, aktuální data ukazují průměrně 365 letů denně. Ačkoliv data naznačují, že jde stále o 58procentní pokles, je znát i jistý nárůst. A to ve srovnání s nejhorším týdnem během pandemie koronaviru, kdy počet letů klesl na 166 denně.

British Airways a American Airlines zkoušejí nový digitální pas VeriFLY, aerolinky Delta testují bezkaranténní cestování mezi vybranými destinacemi v USA a Itálii.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru