Connect with us
American Airlines

Koronavirus

American Airlines a British Airways spustí digitální zdravotní pas

American Airlines a British Airways spustí digitální zdravotní pas

American Airlines jsou prvními aerolinkami z USA, které umožní mezinárodním pasažérům využít při cestování tzv. digitální zdravotní pas. Poslouží cestujícím přijíždějícím do Ameriky z kterékoliv destinace světa. Zatím je zdravotní pas aktivní pouze pro vybrané země Střední či Jižní Ameriky. Spolupráci s American Airlines už však oznámily i British Airways. Ti umožní používat appku na cesty do USA od 4. února 2021.

Reklama

Jak to funguje?

Nově mohou cestující letící do nebo z USA od 23. ledna použít aplikaci VeriFLY. Nová appka slouží na výměnu informací mezi cestujícím a aerolinkami, například o negativním testu na COVID-19 a jiných vstupních podmínkách. Aplikace rovněž upozorňuje na důležité termíny, které cestující musí při cestě do USA dodržet (negativní test na COVID-19 ne starší než 72 hodin).

Digitální zdravotní pas, American Airlines

V současnosti mohou cestující používat VeriFLY na letech do USA ze zemí jako Jamajka, Chile, Kolumbie, Salvador, Guatemala a Honduras.

Viceprezidentka společnosti American Airlines Julie Roth uvedla, že aerolinky chtějí zákazníkům usnadnit mezinárodní cestování a už nyní dostávají od cestujících pozitivní odezvu na aplikaci.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru