Connect with us
Malta

Dovolené

TOP 7 dovolených na Maltě od 7 629 Kč: pro fanoušky pláží i kultury

TOP 7 dovolených na Maltě od 7 629 Kč: pro fanoušky pláží i kultury

Jestli ještě stále nemáš vybranou letní dovolenou, tak už nemusíš hledat. Malta je destinací, kterou si užije každý. Procházky v tajemných uličkách Valletty, vůně čerstvých ryb v přístavu, dechberoucí Modrá laguna, relax na pláži nebo vzpomínka na dětství v podobě vesničky Pepka námořníka? Poskládej si program podle sebe a vyber si pro to strategický výchozí bod. V článku najdeš seznam 7 nejoblíbenějších hotelů. Máme tipy jak pro fanoušky plážového povalování, tak pro aktivní dobrodruhy, kteří musí být stále v centru dění.

Reklama

Ubytuj se pár kroků od pláže

3* Luna Holiday Complex

Resort Luna Holiday Complex najdeš ukrytý v zátoce Mellieha. Prvním místem, kam si to jistě zamíříš, bude pláž. Ta je od hotelu vzdálena jen asi 400 metrů. Dalším oblíbeným cílem je nedaleká Popeye Village, malebná vesnička na břehu moře z muzikálu o Pepkovi námořníkovi, kterou postavili jako filmovou rekvizitu. Některý den pak doporučujeme navštívit kouzelné ostrovy Gozo a Comino. Trajekty vyráží nedaleko od hotelu.

V resortu je mimo jiné k dospozici například restaurace, bary, venkovní i vnitřní bazén či herna pro děti.

Co zahrnuje dovolená v Luna Holiday Complex?

 • Zpáteční letenku z Vídně nebo Prahy s Air Malta
 • 3-7 nocí v hotelu blízko pláže
 • Snídaně
 • Transfer z letiště na hotel a zpět

Luna Holiday Complex***

Luna Holiday Complex***

4*  Labranda Riviera Premium Resort & Spa

Tento stylový a elegantní wellness resort se nachází v poklidném zálivu Marfa a slibuje nádherný výhled na ostrovy Gozo a Comino. Comino je místem, kde najdeš Modrou lagunu. Na ostrově Gozo se zase můžeš těšit na jeskyni Calypso či vyhledávanou písečnou pláž Ramla Bay. Nástupní stanice na trajekt směřující na zmíněné ostrovy je od hotelu jen tři minuty autem.

Resort nabízí například 3 restaurace, bary včetně plážového, bazény, obchod se suvenýry, fitness i Spa Wellness zónu a mnoho dalšího.

Co zahrnuje dovolená v Labranda Riviera Premium Resort & Spa?

 • Zpáteční letenku z Prahy nebo Vídně s Air Malta
 • 3-7 nocí ve zrekonstruovaném plážovém hotelu
 • All Inclusive
 • Transfer z letiště na hotel a zpět

Labranda Riviera Premium Resort & Spa****​

Labranda Riviera Premium Resort & Spa****​

4* Paradise Bay

Resort Paradise Bay leží stejně jako předchozí dva hotely v severním cípu hlavního ostrova. Ovšem v tomto případě dojdeš na trajekt na ostrovy Gozo a Comino klidně pěšky. Budeš totiž hned v zátoce Paradise, jak naznačuje i samotný název hotelu. A jestli patříš mezi milovníky západů slunce, vyraz si udělat pár fotek na Sunset Spot Mellieha.

Těšit se můžeš i na 3 restaurace, bar, venkovní bazény, dětský bazén, soukromou pláž nebo SPA či potápěčské centrum.

Co zahrnuje dovolená v Paradise Bay?

 • Zpáteční letenku z Prahy nebo Vídně s Air Malta
 • 3-10 nocí v hotelu se soukromou pláží
 • Polopenze
 • Transfer z letiště na hotel a zpět

Paradise Bay****​

Paradise Bay****​

Buď v centru dění

3* hotel Sliema Marina

Přístav Sliema, který je umístěn přímo pod hotelem, bude tím prvním, co ráno uvidíš, když vyhlédneš z okna. V pozadí pak můžeš spatřit opevnění nedalekého hlavního města Valleta. Už je ti tedy asi jasné, že od centra budeš jen kousek. Valletta nadchne všechny milovníky historie. Za vidění stojí zejména chrám svatého Jana Křtitele.

K obchodům, kavárnám, restauracím, přístavu s trajekty či na autobusovou zastávku to je pěšky zhruba 5 minut. Když si ale od tohoto všeho budeš chtít na chvíli odpočinout, zamiř na hotelovou terasu s lehátky.

Co zahrnuje dovolená v Sliema Marina?

 • Zpáteční letenku z Prahy nebo Vídně
 • 4-7 nocí v městském hotelu na pobřeží
 • Snídaně
 • Transfer z letiště na hotel a zpět

Sliema Marina​***

Sliema Marina​***

4* Solana Hotel & Spa

Resort Solana Hotel & Spa najdeš v severní části hlavního ostrova v centru Mellieha. Je tak skvělým bodem pro ty, kteří chtějí být ve spojení s městem, ale současně ne příliš daleko od pláže. Jak jsme psali již výše, sever největšího ostrova leží blízko ostrovů Gozo a Comino. Stejně tak to nebudeš mít daleko ani do slavné Popeye Village.

V hotelu Solana jsou k dispozici restaurace, bazény včetně střešního, posilovna či SPA a wellness centrum.

Co zahrnuje dovolená v Solana Hotel & Spa?

 • Zpáteční letenku z Prahy nebo Vídně s Air Malta
 • 3-10 nocí v moderním městském hotelu
 • Polopenzi
 • Transfer z letiště na hotel a zpět

Solana Hotel & Spa****​

Solana Hotel & Spa****​

3* Pebbles Boutique Aparthotel

Pebbles Boutique Aparthotel je druhým z nabídky, který tě na dovolené zavede na pobřeží k přístavu Sliema, nedaleko historické Valletty. V rámci hotelu se můžeš těšit na střešní terasu s lehátky a vířivkou, bazény i restauraci. Jen těžko se odtud odchází, ale věř, že za branami hotelu na tebe čeká spousta krás.

Co zahrnuje dovolená v Pebbles Boutique Aparthotel?

 • Zpáteční letenku z Prahy nebo Vídně
 • 4-7 nocí v moderním hotelu
 • Transfer z letiště na hotel a zpět

Pebbles Boutique Aparthotel***

Pebbles Boutique Aparthotel***

3* 115 The Strand Hotel & Suites

Tento hotel najdeš rovněž v části Sliema, tedy kousek od hlavního města Malty – Valletty. Ta je většinou prvním cílem všech turistů, což rozhodně není chyba. Její krása, která je patrná už na první pohled, není jen legendou. Připočti si k tomu všudypřítomný nádech tajemna a a budeš u vytržení.

Z ubytování to máš na skok do okolních barů, případně i na autobus. Pro odpočinek je hostům k dispozici vířivka a restaurace s venkovním posezením.

Co zahrnuje dovolená v 115 The Strand Hotel & Suites?

 • Zpáteční letenku z Prahy nebo Vídně s Air Malta
 • 3-7 nocí v hotelu s výhledem na Vallettu
 • Snídaně
 • Transfer z letiště na hotel a zpět

115 The Strand Hotel & Suites***

115 The Strand Hotel & Suites***

Aktuální podmínky vstupu na Maltu?

Jak jsme již psali v úvodu, Malta je jednou z oblíbených dovolenkových destinací, které přistoupily k rozvolnění vstupních opatření. Od 11. dubna 2022 již nevyžaduje očkování. Bezinfekčnost opět doložíte i pomocí negativního testu nebo certifikátu o překonání onemocnění COVID-19. Je tedy nutný jeden ze tří následujících dokumentů:

 • Potvrzení o očkování – dokládá se pomocí EU certifikátu s tím, že od aplikace druhé dávky vakcíny (pouze ty uznané EMA) musí uplynout alespoň 14 a ne více než 270 dní, třetí (booster) dávka má neomezenou platnost a pro starší 18 let neplatí žádná časová omezení
 • Negativní test – Malta akceptuje EU certifikáty s potvrzením o antigenním (ne starším 24 hodin) nebo PCR testu (provedeném nejpozději do 72 hodin před odletem), nesmí se jednat o domácí testy či testy ze slin
 • Potvrzení o překonání koronaviru – doklad nesmí být starší 180 dní od pozitivního výsledku testu

Povinnost vyplnit příjezdový formulář (tzv. Passenger Locator Form) se 2. května zrušila. Stejně tak už na Maltě nejsou povinné roušky (s výjimkou letadel, nemocnic a pečovatelských domů).

VisitMalta_com web
Malta

Návrat do České republiky je bez omezení

Ministerstvo zdravotnictví České republiky již 9. dubna 2022 rozhodlo o zrušení všech do té doby platných vstupních opatření. Opět se tak vracíme zpět domů zcela bez omezení

Malta

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Izrael: od 21. května není ke vstupu nutný test ani očkování https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 hodinami dozadu
Vietnam tě překvapí! Průvodce nejhezčími místy a TOP letenky z Prahy za 12 990 Kč https://t.co/Kaa9UsPQl52 hodinami dozadu
USA z Prahy od 13 990 Kč! Zažij servis 5* aerolinek Lufthansa https://t.co/9C56zedrkr3 hodinami dozadu
Thajsko: netřeba PCR test před odletem, od května už ani PCR test po příjezdu https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus5 hodinami dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd7 hodinami dozadu
Revoluce v cestování: po 16 letech se mění limit přepravy tekutin na letištích https://t.co/c6o2Tqy9oN #novinky7 hodinami dozadu
Revoluce v cestování: po 16 letech se mění limit přepravy tekutin na letištích https://t.co/c6o2TqPKNn #novinky7 hodinami dozadu
Roušky v letadlech a na letištích v Evropě jsou povinné pouze v zemích, které to vyžadují https://t.co/08sdGxRfeE #koronavirus7 hodinami dozadu
Procida, malá tečka na mapě, je italské hlavní město kultury 2022 https://t.co/G8ovHIJZFx9 hodinami dozadu
Bali z Prahy s Turkish Airlines za 13 990 Kč: TOP servis a 46kg zavazadlo https://t.co/cIDgda3WYN9 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru