Connect with us
Oslo, Norsko

Evropa

Norsko za pár kaček! Z Polska do Osla aktuálně již od 192 Kč

Norsko za pár kaček! Z Polska do Osla aktuálně již od 192 Kč

Norsko se otevřelo turistům a přijímá evropské COVID pasy. S tím souvisí i nové podmínky vstupu, z nichž vyplývá, že nejlepší je letět přímým letem z některé z Norskem zeleně označených zemí. V současnosti se jedná například o nám blízká letiště v Česku, na Slovensku či v Polsku. A to je super, protože zrovna letenky z Polska se dají společně s dalšími akčními letenkami pořídit za pár kaček!

Reklama

Z polských Katovic seženeš letenku už od neskutečných 192 Kč a vybírat můžeš hned z několika termínů. Nejlepší ceny jsou v období od září do listopadu. Jestli ti ale více vyhovuje odlet z Vídně, tak prosím. Letenky chytíš zpátečně už od 298 Kč.

 • Odkud? Z Polska
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Září – listopad 2021
 • Příklad? Termín 15. – 19. září 2021 (letenka z Katovic s Ryanair)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo
Letenka do Osla

Oslo – co se může hodit

 • Jestli máš rád/a muzea, určitě sáhni po Oslo passu. Díky němu můžeš navštívit více než 30 muzeí zcela zdarma, zároveň je to i bezplatný lístek na MHD, vstup na venkovní koupaliště a můžeš získat i mnoho slev na další aktivity. Stojí cca 40 € na 24 hodin nebo cca 60 € na 48 hodin (cena se může pohybovat dle doby a situace). I tak, když si to vše sečteš, vyplatí se to. I jako pojistka na klid v duši, že nemusíš lítat po městě a shánět lístky…
 • V Oslu najdeš i mnoho aktivit, které jsou zcela zdarma, a tak ti dovolenou ještě více zpříjemní. Najdeš je na oficiální stráce visitoslo.com zde najdeš jejich kompletní seznam.
Oslo, Norsko

Podmínky cestování do Norska a návrat zpět do ČR

Podle aktuálních informací je vstup do Norska podmíněn:

 • Plným očkováním nebo překonáním COVIDU v posledních 6 měsících
  • Tuto skutečnost je nutné doložit certifikátem EU opatřeným QR kódem.
 • Pokud výše uvedeným nedisponuješ, ale přijíždíš z EU/EEA země, kterou Norsko vnímá jako zelenou, stačí ti jen registrace a na hranici absolvuješ antigenní test

Jako doklad ti stačí i občanský průkaz (s cestovním pasem také neuděláš chybu). Ačkoliv Norsko není členem EU., umožňuje vstup na občanský průkaz celému Schengenskému prostoru.

Návrat zpět do ČR se momentálně řídí podmínkami cestovatelského semaforu.

Oslo, Norsko

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Austrálie chce nastartovat COVID pasy a otevřít hranice možná už během Vánoc https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus34 minutami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo2 hodinami dozadu
Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích https://t.co/Ue49Oq5Yrk3 hodinami dozadu
PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd21 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX22 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky22 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa81 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru