Connect with us
Stockholm v létě

Koronavirus

Švédsko dnes ruší všechna protipandemická opatření. Vstup je bez omezení

Švédsko dnes ruší všechna protipandemická opatření. Vstup je bez omezení

Na základě rozhodnutí švédské vlády země ruší všechna covidová omezení týkající se vstupu do země. Cestující ze států Evroské unie se tak s platností od středy 9. února 2022 nemusí při vstupu prokazovat žádnými certifikáty či negativními testy na koronavirus.

Reklama

Současně se zrušením vstupních opatření se ruší i omezení uvnitř Švédska související s veřejným životem.

I nadále budou platit některá doporučení, jako vyhýbat se většímu počtu osob v případě neočkovaných či zůstat doma, pokud jste nemocní nebo máte příznaky COVID-19.

Švédská premiérka Magdalena Andersson na tiskové konferenci uvedla, že díky lepšímu pochopení varianty omikron a dobré proočkovanosti může země zrušit všechna opatření, píše Politico. „Je čas otevřít Švédsko,“ dodala Andersson. „Pandemie neskončila, ale přechází do nové fáze.“

Ve Švédsku je plně očkováno 73,9 procent populace.

Akční letenky do Švédska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru