Connect with us
Dubaj

Koronavirus

Spojené arabské emiráty jsou nejbezpečnější zemí na světě. Očkováno je 100 % obyvatelstva

Spojené arabské emiráty jsou nejbezpečnější zemí na světě. Očkováno je 100 % obyvatelstva

Ve Spojených arabských emirátech dostalo první dávku vakcíny proti koronaviru 100 procent z těch, kteří mohou být očkováni. Místní ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že jde o světové prvenství.

Reklama

Spojené arabské emiráty byly nedávno označeny za nejbezpečnější zemi na světě, a to z celkového počtu 134 zemí. K titulu mimo jiné přispěl jejich zdravotní systém a kampaň na očkování proti COVID-19. Emiráty jsou totiž dlouhodobě nejvíce proočkovanou zemí na světě.

Bylo oznámeno, že sto procent populace dostalo nejméně jednu dávku a 90,18 procent je plně očkováno.

Index vyhodnocující bezpečnost zemí se kromě vakcinace zaměřuje i na další objektivní důvody – míra kriminality, válečné konflikty, do nichž je země zapojena, apod.

Akční letenky do Dubaje

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru