Connect with us
Dubaj

Cestopisy

Dubaj má nový nejhlubší bazén na světě: Připomíná podmořské město

Dubaj má nový nejhlubší bazén na světě: Připomíná podmořské město

Dubaj už má svůj nejvyšší mrakodrap i největší obchodní dům, tentokrát sáhl po novém rekordu – nejhlubším bazénu na světě. Jeho hloubka je 60 metrů a je součástí nové atrakce Deep Dive Dubai. Dubaj tak překonala i poslední rekord, který drželo Polsko, se svým 45 metrů hlubokým bazénem.

Reklama

Nový megalomanské bazén v Dubaji je naplněn 14 miliony litrů vody, pro srovnání je to asi 6 olympijských bazénů. V Guinnessově knize rekordů dostal titul nejhlubšího bazénu na potápění. Zatím je otevřen pouze pozvaným, ještě letos by se však měl otevřít široké veřejnosti. Jedním z prvních návštěvníků byl dubajský princ.

Pro začátečníky i profesionály

Teplota vody je 30 °C, takže je vhodná pro tenký neopren či plavky, píše CNN. Bazén se nachází uvnitř struktury s 1500 kilometrů čtverečních, inspirované historií Spojených arabských emirátů, které se považují za perlu potápění. Interiér bazénu tvoří dechberoucí podmořské město. Osvětlení a zvukový systém vytvářejí unikátní atmosféru. Bazén má sloužit také jako filmové studio, největší v tomto regionu. Dostupná je mediální editační místnost.

Bazén vítá potápěče profesionály i začátečníky, pro něž má připravené kurzy. Po prohlídce s průvodcem mohou obdivovat tento úžasný svět sami. Pro jejich bezpečnost bylo nainstalováno 56 kamer. Bazén disponuje také nejlépe vybavenou hyperbarickou komorou s kapacitou 12 osob – v případě nouze.

Po bazénu nechoď na Burj Khalifa

Atrakce nabízí také restauraci s velkými okny a obrazovkami, při kterých mohou nepotápějící se sledovat lidi v bazénu. Deep Dive Dubai také upozorňuje, že by návštěvníci bazénu neměli jít na mrakodrap Burj Khalifa hned po bazénu. Doporučují počkat 18 – 24 hodin před výstupem vyšší než 300 metrů. V opačném případě, z výšky do bazénu, není problém.

Akční letenky do Dubaje

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru