Connect with us
ČSA letadlo

Evropa

Smartwings začnou létat z Prahy do Nice. Obnovují i ​​lety do Petrohradu, Splitu a Řecka

Smartwings začnou létat z Prahy do Nice. Obnovují i ​​lety do Petrohradu, Splitu a Řecka

Smartwings začnou od příštího měsíce létat z pražské základny do francouzského Nice. Lety na této nové trase začnou 6. května. Budou fungovat dvakrát týdně, každý čtvrtek a neděli.

Reklama

V současnosti létá společnost Smartwings pravidelně z Prahy do španělských destinací Malaga, Mallorca, Tenerife, Gran Canaria a Fuerteventura. Směřuje rovněž na Madeiru do Funchalu, do Hurghady a do egyptského letoviska Marsa Alam. Dopravce nadále provádí i charterové lety do letoviska Ras Al Khaimah ve Spojených arabských emirátech.

Lety do Nice však podle aerolinek nejsou představeny všechny novinky. Letecká společnost se připravuje na další letní spojení. Začátkem tohoto týdne už Smartwings ohlásily i návrat do Petrohradu. Tento krok následuje rok po zastavení dopravy do druhého největšího ruského města.

„Od 29. dubna letecká společnost obnovuje svoji pravidelnou dopravu do ruského Petrohradu (dvakrát týdně) a od května společnost plánuje začít nabízet lety do chorvatského Splitu a do vybraných destinací v Řecku. Obnovení letového provozu je však podmíněno uplatnitelnými cestovními omezeními uloženými příslušnými zeměmi v souvislosti se zdravotní situací,“ píše se v prohlášení Smartwings.

V letní sezóně nabízí skupina Smartwings Group lety z českých letišť do 76 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Tunisku, Spojených arabských emirátech, Kapverdách, Nizozemsku, Švédsku, Dánsku, Rusku, Maltě, Ukrajině a Islandu. Během letní sezóny plánuje společnost provozovat lety nejen z českých letišť, ale i ze svých uzlů v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a na Kanárských ostrovech.

Letecká společnost nedávno posílila svoji likviditu o 90 milionů dolarů prostřednictvím úvěrové smlouvy s několika finančními institucemi v ČR.

Aerolinky ze skupiny Smartwings jsou v úpadku, který na ně uvalil soud po jejich vlastním návrhu. Firma eviduje nesplacené pohledávky za 69 milionů eur. Aerolinky Smartwings 26. března navíc získaly bankovní úvěr za 73 milionů eur (2 miliardy korun), většinu pokryje státní záruka. Zároveň rovněž vypršelo moratorium, které zadluženou firmu chránilo před věřiteli.

Akční letenky Smartwings

Zdroj: smartwings.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Izrael: od 21. května není ke vstupu nutný test ani očkování https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus3 hodinami dozadu
Vietnam tě překvapí! Průvodce nejhezčími místy a TOP letenky z Prahy za 12 990 Kč https://t.co/Kaa9UsPQl53 hodinami dozadu
USA z Prahy od 13 990 Kč! Zažij servis 5* aerolinek Lufthansa https://t.co/9C56zedrkr3 hodinami dozadu
Thajsko: netřeba PCR test před odletem, od května už ani PCR test po příjezdu https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus6 hodinami dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd7 hodinami dozadu
Revoluce v cestování: po 16 letech se mění limit přepravy tekutin na letištích https://t.co/c6o2Tqy9oN #novinky7 hodinami dozadu
Revoluce v cestování: po 16 letech se mění limit přepravy tekutin na letištích https://t.co/c6o2TqPKNn #novinky8 hodinami dozadu
Roušky v letadlech a na letištích v Evropě jsou povinné pouze v zemích, které to vyžadují https://t.co/08sdGxRfeE #koronavirus8 hodinami dozadu
Procida, malá tečka na mapě, je italské hlavní město kultury 2022 https://t.co/G8ovHIJZFx10 hodinami dozadu
Bali z Prahy s Turkish Airlines za 13 990 Kč: TOP servis a 46kg zavazadlo https://t.co/cIDgda3WYN10 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru