Connect with us
Jezero Bled ve Slovinsku

Koronavirus

Slovinsko zařadilo ČR na tzv. žlutý seznam zemí – povinná karanténa zkrácena na 10 dní

Slovinsko zařadilo ČR na tzv. žlutý seznam zemí – povinná karanténa zkrácena na 10 dní

Slovinská vláda přesunula Českou republiku mezi středně rizikové státy v rámci opatření proti šíření nového koronaviru. Stalo se tak 6. srpna 2020. Pro Čechy cestující na území Slovinska to znamená povinné nastoupení karantény po vstupu do země. Doba jejího trvání se nově od 13. září 2020 zkracuje z původních 14 dní na 10. Navíc mohou vstoupit jen v případě, že nevykazují příznaky onemocnění COVID-19.

Reklama

Přes Slovinsko ale můžeme dále tranzitovat, například do žádaného Chorvatska. Není nutné nastoupit karanténu v případě, že doba průjezdu zemí nepřekročí 12 hodin.

Z pravidla jsou vyňati určité skupiny osob, jako například pendleři a pracovníci mezinárodní dopravy – vše o výjimkách najdete ZDE), turisté se mezi nimi nevyskytují a ani předložení výsledku testu na COVID-19 jim není nic platné.

Jedinou výjimkou, co se turistů týče, jsou dovolenkáři, jejichž rezervace ubytování byla potvrzena nejpozději do 6. srpna 2020. Ti posléze mohou dojet do Slovinska bez povinnosti nastoupit karanténu. Při vstupu předloží společně s rezervací i potvrzení o negativním testu na COVID-19

Zdroj informací: webové stránky Velvyslanectví ČR v Lublani

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Pelipeckovní roadtrip po USA: 3. díl – New Orleans https://t.co/zIypwNP8fX2 dny dozadu
Jarní Menorca z Vídně od 1 016 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky https://t.co/AgUIqTPre92 dny dozadu
Vilnius: Místo, které si chtěl Napoleon odnést na dlani do Paříže https://t.co/IlYR0Wlx3e2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Řím, Athény a další od 376 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Thajsko od 1. 2. opět spouští program Test & Go. Do Sandboxu přibyly další destinace https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus2 dny dozadu
Kam na sólo cestu v roce 2022? 13 tipů na TOP zážitky, když potřebuješ vyvětrat hlavu https://t.co/uZCSyGd1xm3 dny dozadu
Objev Mallorcu s akčními letenkami z Vídně nebo Prahy od 532 Kč https://t.co/DXYXHePgyI3 dny dozadu
Bangkok: 7 tipů, co navštívit v thajské metropoli https://t.co/ob32loLqXn3 dny dozadu
Z Vídně přímo do New Yorku s Austrian Airlines od skvělých 8 490 Kč https://t.co/uEqmtGomoQ3 dny dozadu
PECKA DNE: Ubytování v lázeňském městě Karlovy Vary se snídaní od 1 790 Kč https://t.co/ZQIVD9xO953 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru