Connect with us
Hlavní město Slovenska, Bratislava

Koronavirus

Slovensko vnímá Česko jako rizikovou zemi, stačit by měl jen test

Slovensko vnímá Česko jako rizikovou zemi, stačit by měl jen test

Slovensko pravděpodobně zařadí Česko mezi rizikové země, informoval o tom na tiskové konferenci slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí. Vzhledem k blízkému vztahu obou zemí, ať už v oblasti ekonomické nebo rodinných vazeb, by ale pravděpodobně mělo jít o zmírněné podmínky vstupu. Stačit by nám při cestě na Slovensko měl stačit pouze PCR test na COVID-19, nikoliv i nastoupení karantény, které je na Slovensku při cestě z rizikových zemí povinné.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Na Slovensku platí při cestě z rizikových zemí, že po příjezdu musíte nastoupit 10denní karanténu, kterou si posléze můžete zkrátit podstoupením testu na COVID-19, který můžete podstoupit nejdříve 5. den karantény. Pokud se dotyčnému nepodaří do 10 dní po příjezdu realizovat testovánía nebude vykazovat příznaky onemocnění novým koronavirem, může dotyčný ukončit karanténu i bez testování.

V současné době se samotné podmínky teprve projednávají, měly by být známy v nejbližších dnech. Jakmile se tak stane, budeme o tom informovat.

Co se týče návratu ze Slovenska do České republiky, zatím probíhá bez omezení – Slovensko je vedeno coby bezpečná země.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Co je to – oštěpek na lyžích v dřevěném domku? ZAKOPANÉ! https://t.co/hVopsBKGmp2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb2 #letenky2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb22 dny dozadu
Kam na test na COVID-19? Vše o odběrových místech v ČR https://t.co/tSr66ZwJF5 #koronavirus2 dny dozadu
Dej šanci Polsku! Dovolená v Zakopaném od 2 290 Kč https://t.co/yw5LFZMmgu2 dny dozadu
Bezpečné země cestovatelského semaforu: vše co je třeba vědět o vstupu a tranzitu https://t.co/j6uLo54JpG #koronavirus2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Krypta katedrály Notre Dame je první částí, kterou po požáru otevřeli návštěvníkům https://t.co/PVy4EI2q9B #novinky3 dny dozadu
Pobyt ve 4* hotelu s neomezeným vstupem do welness od 3 590 Kč https://t.co/f9PPKHNepn3 dny dozadu
Pro návrat z rizikové země nezapomeň vyplnit formulář (odkaz v článku) https://t.co/9ETCU1O2tw #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru