Connect with us
Sky Bridge 721

Novinky

Dolní Morava bude mít nejdelší visutý most pro pěší na světě. Sky Bridge 721 se otevře 13. května

Dolní Morava bude mít nejdelší visutý most pro pěší na světě. Sky Bridge 721 se otevře 13. května

Příští pátek 13. května 2022 bude v obci Dolní Morava v Pardubickém kraji zřejmě rušněji než obvykle. Přesně v 10:00 zde má totiž zahájit svůj provoz Sky Bridge 721, který se s délkou 721 metrů stane nejdelším visutým mostem pro pěší na světě.

Reklama

Sky Bridge 721 přebere titul nejdelšího visutého mostu pro pěsí na světě portugalskému 516 Arouca, jenž se nachází poblíž města Porto. Současně se stane další atrakcí turistického centra Dolní Morava. To pro své návštěvníky již v minulosti otevřelo oblíbenou Stezku v oblacích či bobové a mamutí horské dráhy.

Zážitek na celý život

Lávka v nebesích spojující hřebeny Slamník a Chlum slibuje zážitek, který nemá obdoby. Ocitneš se 95 metrů nad Mlýnským údolím a přejdeš po 1,2 metru širokém chodníčku. Nemusíš se ale bát. Celý most jistí 6 hlavních a 60 větrných lan různého průměru. Kromě nich je stavba, která vznikala celé dva roky, tvořena betonem a pomocnými konstrukcemi.

Samotný Sky Bridge 721 ovšem není jediným, na co se můžeš těšit. Současně totiž vznikla i jedinečná naučná stezka s názvem Most času s prvky rozšířené reality. Prostřednictvím chytrého telefonu a internetu se přeneseš do příběhu šestnáctiletého chlapce, který odkrývá historii a skryté pravdy o své vlastní rodině.

Nezapomeň si udělat rezervaci

Jestli o tento zážitek stojíš, nezapomeň si udělat rezervaci na konkrétní čas. Provoz lávky, která bude fungovat pouze jednosměrně, bude totiž regulovaný. Vstupy bude možné rezervovat online vždy po půlhodinových intervalech s tím, že každý má k dispozici 200 míst.

Sky Bridge 721 v číslech

 • 721 metrů – délka visutého mostu
 • 95 metrů – výška nad zemí v nejvyšším bodě
 • 1 110-1 116 metrů – nadmořská výška mostu
 • 6 hlavních nosných lan a 60 větrných lan různého průměru
 • 360 tun – tažná síla každého ze 6 hlavních lan
 • 1,2 metru – šířka chodníku
 • 2 km – délka naučné stezky “Most času” s prvky rozšířené reality
 • 2 roky – doba trvání výstavby visutého mostu

Zdroje informací: wave.rozhlas.cz, kudyznudy.cz, dolnimorava.cz

Zdroj úvodní fotografie: dolnimorava.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.8/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru