Connect with us
Most pěší, Portugalsko

Cestopisy

Portugalsko má nový nejdelší most pro pěší na světě

Portugalsko má nový nejdelší most pro pěší na světě

Cestovatelé s dobrodružným duchem si mohou přidat nový bod na svůj must-see seznam. V Portugalsku otevřeli most 516 Arouca s kovovou podlahou, přes níž je vidět až na samé dno řeky Rio Paiva protékající pod mostem.

Reklama

Most je 516 metrů dlouhý a visí 175 metrů nad řekou v geoparku Arouca Unesco Global Geopark nedaleko města Porto. Spojuje sráz vodopádu Aguieira a oblast rokle Paiva. Je nejdelším visutým pěším mostem na světě. Překonal tak most Charlese Kuonena ve Švýcarsku.

Most pro pěší Portgalsko

Nový portugalský most podpírají dvě věže ve tvaru V. Design kombinuje prvky tibetského pěšího mostu. Podlaha a zábradlí jsou vyrobeny z kovových mřížek, aby návštěvníci mohli vidět opravdu všechno. Výstavba začala v roce 2017, opozdila se ovšem kvůli neočekávaným geologickým problémům. Nakonec ji dokončili v červenci 2020 a nyní je již mos otevřen veřejnosti. Vstoupit na něj mohou všichni od 6 let. Strach z výšek se s ním zřejmě kamarádit nebude.

Po přechodu odvážlivce odmění krásná portugalská příroda v podobě vodopádů Aquieiras, stezek Paiva, mostu Alvarenga a rokle Paiva. Vstup na most stojí 12 € pro dospělé, 10 € pro studenty, děti a důchodce.

Fotografie: ponte516arouca.com

Nejlevnější letenky do Portugalska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru