Connect with us
Seychely

Afrika

Seychely zrychlily očkování a mohou předběhnout i Izrael. Kolektivní imunity dosáhnou již v březnu

Seychely zrychlily očkování a mohou předběhnout i Izrael. Kolektivní imunity dosáhnou již v březnu

Ostrovní ráj v Indickém oceánu brzy dosáhne kolektivní imunitu proti koronaviru a stane se jednou z nejbezpečnějších destinací světa. Prezident Seychel před pár dny prohlásil, že počet očkovaných v zemi brzy dosáhne 70 tisíc obyvatel, což je 70 % celkové populace ostrovů. Ke konci února Seychely hlásily, že 44 % jejich občanů je očkováno oběma dávkami proti koronaviru.

Reklama

Podle údajů Global Coronavirus Vaccine Tracker od NYTimes, jsou Seychely momentálně druhou nejočkovanější kzemí po Izraeli. Momentálně je tak toto souostroví nejbezpečnější zemí (z epidemiologického hlediska), která je otevřena cestovatelům.

Málo případů a vysoký počet očkovaných

Kolektivní imunita je důležitá v boji proti koronaviru a ostrovům umožní zrušit většinu opatření proti šíření COVIDu v zemi. Jak píše agentura AP, odborníci z celého světa mluví o kolektivní imunitě země tehdy, když je očkováno minimálně 70 % populace.

Od začátku pandemie měly Seychely podle afrických center pro kontrolu a prevenci nemocí 2 592 potvrzených případů COVID-19 včetně 11 úmrtí.

Dobrou zprávou je, že i sedmidenní klouzavý průměr denních nových případů na Seychelách za poslední dva týdny výrazně poklesl. Podle údajů z Univerzity Johns Hopkins University se snížil ze 49 nových případů na 100 000 lidí 15. února na 32 nových případů na 100 000 lidí 1. března.

Na Seychelách očkují vakcínou Sinopharm, kterou ostrovnímu ráji věnovaly Spojené arabské emiráty. Stejně tak země získala darem od Indie desítky tisíc dávek vakcíny AstraZeneca.

Vakcíny jsou na Seychelách dobrovolné a bezplatné. Očkování oběma dávkami už dostali vysocí úředníci včetně prezidenta, jakož i pracovníci ve zdravotnictví a cestovním ruchu v zemi, kde cestovní ruch představuje podle údajů Světové banky asi 30 % HDP.

Seychely

Seychely otevřeny pro všechny od 25. března

Seychely se v lednu plně otevřely turistům, kteří se již nechali očkovat proti COVIDu-19. Na exotické souostroví se tak bez problémů dostanou rekreanti, kteří absolvovali obě dávky očkování na koronavirus, ke vstupu jim postačí negativní PCR test a důkaz o očkování.

Turisté z Česka, Slovenska, Maďarska či Polska zatím nemají povolení přilétat do země, existuje ale jedna výjimka, kterou toto pravidlo mohou obejít. Stačí být očkovaný na koronavirus oběma dávkami – přijet je pak možné nejdříve po 2 týdnech od poslední dávky, ke vstupu postačí autentický certifikát o očkování a negativní PCR test.

Ostatním (neočkovaným) turistům se Seychely otevřou 25. března, kdy ke vstupu postačí už jen negativní PCR test, ne starší 72 hodin. Seychely totiž plánují zhruba do poloviny března dokončit očkování 70 % místní populace a počítají s kolektivní imunitou.

Akční letenky na Seychely

Seychely

Návrat ze Seychel

cestovatelském semaforu patří Seychely mezi země označené tmavě červenou barvou. Před vstupem do ČR je tak nutné předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (pozor, antigenní test není možný), ne staršího než 72 hodin od odběru, a vyplnit příjezdový formulář

Následně je v ČR nutné absolvovat 5denní karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den dalším PCR testem. Do předložení negativního výsledku je vyžadována samoizolace. Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 10 dní od příjezdu.

Seychely

A proč vyrazit na Seychely?

Důvodů je hned několik, pro inspiraci přikládáme rozhovor s cestovatelkou Veronikou. Místo tradičního ubytování a dovolené v hotelu se rozhodla poznat seychelskou kulturu a bydlet u domácích.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru