Connect with us

ČSA dnes obnovují provoz z Prahy, zatím do 4 destinací

České aerolinky jsou dalším z dopravců, kteří se rozhodli po útlumu v důsledku pandemie koronaviru, jejímuž šíření chtěly předejít, opět vzlétnout.

Reklama

Od dnešního dne (18.5.) budou z Letiště Václava Havla létat do 4 destinací: Amsterdam (13 letů týdně), Frankfurt (6x týdně), Paříž (nejčastější spojení – 3x denně), Stockholmu (6x týdně), za týden se přidá i Bukurešť. Tuto informaci uvedly na svých webových stránkách.

Ještě v květnu by se měly vrátit také Kyjev a Oděsa. Další destinace jsou v plánu podle situace až od června, ale na ty je možné rezervovat letenky nyní, v předstihu.

Co se týče samotného létání, mají ČSA následující pravidla:

 • Platba je možná pouze kartou
 • Odbavení probíhá zásadně online
 • Při nástupu (ale i před a po výstupu) musí mezi sebou cestující dodržovat dvoumetrové rozestupy
 • Vstup na palubu je podmíněn překrytím úst a nosu – tedy vlastní rouškou nebo i šátkem, které musí mít na sobě cestující po celou dobu letu (vyjma dětí do 2 let).
 • Pokud bude v ekonomické třídě dostatečná volná kapacita, hodlají aerolinky rozsazovat pasažéry s rozestupy, v business třídě bude prostřední sedadlo volné vždy, v případě dvojice sedadel bude obsazeno jen jedno.
 • Všechno jídlo, objednané či nabízené, bude bezpečně baleno.
 • Interiér letadel projde před i po každém letu důkladnou dezinfekcí, včetně sedadel, servírovacích stolků, úložných prostor nad hlavami cestujících nebo toalet.
 • Ochranné prostředky dýchacích cest a rukou na sobě bude mít samozřejmě i palubní personál.
 • Byly zredukovány magazíny na palubě na nezbytné minimum. Zatím tu najdete pouze magazín Mywings.

Ceny letenek se zatím pohybují na podobné úrovni, jako před vypuknutím pandemie.

Mohlo by vás zajímat:

Doporučujeme:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru