Connect with us
Emirates

Novinky

Airbus draží části letadla A380. Získat můžeš lampy, schody i sedadla

Airbus draží části letadla A380. Získat můžeš lampy, schody i sedadla

Společnost Airbus pořádá třídenní aukci k prodeji asi 500 předmětů a různých částí z Airbusu A380 superjumbo. Akce se koná ve francouzském Toulouse od 13. do 15. října 2022. Zúčastnit se lze i online.

Reklama

Aukce se původně měla konat v červnu, nakonec ji přesunuli na říjen. Mezi předměty z letadla jsou lampy, bar, schody, zábradlí, vozíky, sedada a další. Vybrané peníze poputují do nadace Airbus Foundation, která poskytuje pomoc při katastrofách a v nouzových situacích a asociaci AIRitage, která sbírá zdroje historických informací o leteckém průmyslu.

Odchod Airbusu A380 do důchodu urychlila pandemie koronaviru. Nadále však se strojem létají aerolinky Emirates, British Airways, Qantas, Singapur Airlines, Korean Air, Asian Airlines, All Nippon Airways, Qatar Airways a China Southern Airlines. Aerolinky Emirates se vyjádřily, že s A380 budou létat až přibližně do roku 2035, píše Aerotime. V prosinci 2021 si společnost Emirates převzala poslední kusy letadla, jeho výroba již skončila.

Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru