Connect with us
Dubaj

Asie

Dovolená na Měsíci? V Dubaji vyroste nový luxusní resort

Dovolená na Měsíci? V Dubaji vyroste nový luxusní resort

Vždy tě zajímalo, jaká by mohla být dovolená na Měsíci? Za pár let si ji v něm budeš moci užívat. Ptáš se jak je to možné? Jednoduše Dubaj. Toto futuristické město všem cestovatelům opět vyrazí dech svým novým projektem luxusním resortem, který bude mít autentickou podobu Měsíce.

Reklama

Dubaj je světovou metropolí, která každoročně přitahuje miliony investorů a zvědavých návštěvníků. Lákají je zejména high-tech mrakodrapy města, monumentální nákupní centra, volnočasové aktivity a samozřejmě řada luxusních resortů, jež patří k těm nejbizarnějším na světě. Dubaj je poměrně mladé město, které se jako finanční centrum rozvinulo až na začátku 21. století a každým dalším rokem nabírá na svém rozměru.

Tento Emirát je synonymem bohatství a domovem moderních památek, které patří mezi největší architektonické skvosty lidstva. Brzy ovšem další budova natrvalo změní panorama tohoto mrakodrapy posetého města. Nový mega resort ve tvaru Měsíce je již v procesu výstavby, a to s počátečními náklady 5 miliard dolarů.

Dubajský měsíc, který vede kanadská architektonická společnost Moon World Resorts, má za cíl turistům milujícím vesmír nabídnout co nejautentičtější mezihvězdné dobrodružství. Při procházce po měsíčním povrchu resortu s názvem „lunární kolonie“ budou mít hosté pocit, že kráčí po Měsíci.

Uvnitř hlavního komplexu se staví celkem 300 soukromých rezidencí, které budou známy jako „sky villas“. Očekává se, že po otevření resortu budou patřit mezi ty nejdražší. Obyvatelé těchto vil budou mít přístup do soukromého klubu členů v rámci nemovitosti. Turisty sem bude přepravovat kyvadlová doprava „moon shuttle“. Budou si rovněž moci vychutnat noční klub, společenské centrum s různými akcemi a lázně.

Resort by měl být otevřen v roce 2025. Měl by ubytovat 2,5 milionu návštěvníků a jeho výška bude dosahovat více než 224 metrů.

Očekává se, že tento mega resort zdvojnásobí roční návštěvy turistů v Dubaji. Ta je již nyní jednou z nejrychleji se rozvíjejících destinací na světě. Kanadští architekti Matthews a Henderson, kteří jsou zakladateli tohoto mega projektu, navíc potvrdili, že v průběhu příštího desetiletí plánují postavit až čtyři podobné „měsíční stavby“ na Blízkém východě a v daleké Asii.

Akční letenky do Dubaje

Zdroj: Travel off path

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru