Connect with us
Nadšená žena na Sardinii

Dovolené

Na Sardinii nově i bez testu. Platí do 7. října

Na Sardinii nově i bez testu. Platí do 7. října

Od 14. září jsme při cestě na Sardinii předkládat výsledek testu na COVID-19. Od včerejška (17. září) je ale toto pravidlo nově pozastaveno. Zatím je toto rozhodnutí platné do 7. října. Informovalo o tom Velvyslanectví České republiky v Římě.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Sardinie byla spolu s Apulií jedním z regionů, kam jsme i přes zařazení Itálie mezi bezpečné země, museli předložit při vstupu výsledek testu na COVID-19. Toto pravidlo bylo pouze na území Sardinie zatím pozastaveno. (POZOR – na území Apulie je výsledek testu stále nezbytností).

Ovšem u obou regionů je stále platná povinnost vyplnit před cestou vstupní formulář (formulář v českém překladu je k získání na stránkách Velvyslanectví České republiky v Římě). Před cestou na Sardinii je nutné jej vyplnit 48 hodin před odjezdem z domovské země. Po vyplnění (možné též v aplikaci App Sardegna Sicura, zde lze také vyjádřit souhlas s ukládáním pohybu a kontaktů) dostane každý cestující QR kód, jež musí předložit dopravci (doporučuje se mít jej i ve vytištěné podobě u sebe). Také mu bude před nástupem změřena jeho tělesná teplota.

Na Sardinii platí povinnost nošení roušek na všech veřejných prostranstvích, pokud není možné udržet bezpečný odstup alespoň 1 metru. Roušku je nutné mít tak i na pláži nebo v restauraci. Zde je možné ji sundat na lehátku, ve vodě a při konzumaci.

Akční letenky na Sardinii

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru