Connect with us

Koronavirus

Před cestou do italské Apulie a na Sardinii se nezapomeňte zaregistrovat

Před cestou do italské Apulie a na Sardinii se nezapomeňte zaregistrovat

Italové potřebují zachránit letní sezónu, cestovní ruch je jedním z pilířů jejich hrubého domácího produktu – tvoří až 13 procent. Proto své regionální i mezinárodní hranice otevřeli už ve středu 3. června, v rámci Evropské unie se otevřeli jako první země.

Reklama

Pokud letos plánujete navštívit Itálii, konkrétně regiony Sardinie a Apulie, před příjezdem do těchto oblíbených turistických míst na Apeninském poloostrově se budete muset zaregistrovat. Pravidla se vztahují na mezinárodní, ale i na místní návštěvníky, píše Lonely Planet. Až 80 procent Italů totiž plánuje strávit letošní dovolenou doma, v Itálii.

K dnešnímu dni je situace v Itálii taková: Itálie má 235 763 potvrzených případů, 169 939 lidí onemocnění překonalo a 34 114 novému koronaviru podlehlo. Více než 30 tisíc lidí je stále nemocných, z nich jedno procento, tedy 249 lidí je v kritickém stavu. Informace monitoruje portál worldometers.info.

Nezapomeňte vyplnit formulář

Například úřady v Sardinii od vás v rámci prevence proti šíření koronaviru předem vyžadují podrobnosti o výletu v regionu – kde se budete zdržovat, kdy přiletíte a jak dlouho zůstanete. Uvést byste měli i číslo svého občanského průkazu, jméno a příjmení.

Součástí registrace je i prohlášení, že nemáte Covid-19 a 48 hodin před odjezdem jste neměli ani žádné příznaky koronaviru SARS-CoV-2. Vyplněný formulář před nástupem do letadla nebo na trajekt odevzdáte na palubě přepravní společnosti, s níž do Itálie odjedete. Formulář by se měl, podle zdroje informací, nacházet na této webové stránce, je ale italsky. Mně samotné se ho tedy najít nepodařilo.

V případě Apulie, kterou chce podle Lonely Planet letos navštívit nejvíce turistů, musí cestující vyplnit online formulář a mailem poslat místním zdravotnickým orgánům v provincii, v níž se budou zdržovat. Formulář a podrobné informace najdete také v angličtině ZDE.

Zdroj všech fotografií v článku: shutterstock.com

Zdroj informací: lonelyplanet.com, Deník N., europskenoviny.sk

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Diana lépe umývá nádobí, než vaří. I proto tak miluje svého chlapa, co se v kuchyni snad narodil. Na psy nedá dopustit, na ty své, ani na ty z OZ Pes v nouzi. Ostatně, jako na všechna zvířata. Kdy mohla v životě vycestovat už jen jednou, vrátila by se domů k mamce Esther, do Keni, na Aloo Drive do domečku nad zátokou.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru