Connect with us

Koronavirus

Před cestou do italské Apulie a na Sardinii se nezapomeňte zaregistrovat

Před cestou do italské Apulie a na Sardinii se nezapomeňte zaregistrovat

Italové potřebují zachránit letní sezónu, cestovní ruch je jedním z pilířů jejich hrubého domácího produktu – tvoří až 13 procent. Proto své regionální i mezinárodní hranice otevřeli už ve středu 3. června, v rámci Evropské unie se otevřeli jako první země.

Reklama

Pokud letos plánujete navštívit Itálii, konkrétně regiony Sardinie a Apulie, před příjezdem do těchto oblíbených turistických míst na Apeninském poloostrově se budete muset zaregistrovat. Pravidla se vztahují na mezinárodní, ale i na místní návštěvníky, píše Lonely Planet. Až 80 procent Italů totiž plánuje strávit letošní dovolenou doma, v Itálii.

K dnešnímu dni je situace v Itálii taková: Itálie má 235 763 potvrzených případů, 169 939 lidí onemocnění překonalo a 34 114 novému koronaviru podlehlo. Více než 30 tisíc lidí je stále nemocných, z nich jedno procento, tedy 249 lidí je v kritickém stavu. Informace monitoruje portál worldometers.info.

Nezapomeňte vyplnit formulář

Například úřady v Sardinii od vás v rámci prevence proti šíření koronaviru předem vyžadují podrobnosti o výletu v regionu – kde se budete zdržovat, kdy přiletíte a jak dlouho zůstanete. Uvést byste měli i číslo svého občanského průkazu, jméno a příjmení.

Součástí registrace je i prohlášení, že nemáte Covid-19 a 48 hodin před odjezdem jste neměli ani žádné příznaky koronaviru SARS-CoV-2. Vyplněný formulář před nástupem do letadla nebo na trajekt odevzdáte na palubě přepravní společnosti, s níž do Itálie odjedete. Formulář by se měl, podle zdroje informací, nacházet na této webové stránce, je ale italsky. Mně samotné se ho tedy najít nepodařilo.

V případě Apulie, kterou chce podle Lonely Planet letos navštívit nejvíce turistů, musí cestující vyplnit online formulář a mailem poslat místním zdravotnickým orgánům v provincii, v níž se budou zdržovat. Formulář a podrobné informace najdete také v angličtině ZDE.

Zdroj všech fotografií v článku: shutterstock.com

Zdroj informací: lonelyplanet.com, Deník N., europskenoviny.sk

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Diana lépe umývá nádobí, než vaří. I proto tak miluje svého chlapa, co se v kuchyni snad narodil. Na psy nedá dopustit, na ty své, ani na ty z OZ Pes v nouzi. Ostatně, jako na všechna zvířata. Kdy mohla v životě vycestovat už jen jednou, vrátila by se domů k mamce Esther, do Keni, na Aloo Drive do domečku nad zátokou.

Nahoru