Connect with us
Santorini

Evropa

Řecko bude přístupné i za lockdownu. Test a formulář nutné

Řecko bude přístupné i za lockdownu. Test a formulář nutné

Řecké hranice zůstávají otevřeny i během celoplošného lockdownu, který platí od 7. listopadu – 30. listopadu 2020. Od středy 11. listopadu je vstup na území Řecka (leteckou nebo pozemní dopravou) povolen pouze po předložení negativního PCR testu. PCR test nesmí být starší více než 72 hodin.

Reklama

Výjimku z tohoto opatření mají občané Řecka, osoby s trvalým pobytem v Řecku a cestující z nezbytných pracovních důvodů.

Letecké společnosti mohou před odletem z uvedených zemí kontrolovat, zda mají cestující negativní test na COVID-19. V případě, že se cestující neprokáže certifikátem s výsledky testu, může mu být nastoupení do letadla odepřeno.

Vstupní formulář je třeba nadále vyplňovat

Od všech cestujících přijíždějících do Řecka se nadále vyžaduje vyplnění online formuláře (The Passenger Locator Form – PLF), který je třeba odeslat nejpozději 24 hodin před vstupem do země (v anglickém jazyce). Ve formuláři je potřebné uvést údaje jako např. odkud osoba cestuje, délku předchozích pobytů v jiných zemích či adresu svého pobytu v Řecku.

Po odeslání formuláře dostane každý cestující potvrzující e-mail o registraci v online systému a následně (v den příjezdu do Řecka) osobní QR kód, který musí být předložen při příjezdu do Řecka v tištěné nebo elektronické podobě (např. v mobilu). Pokud přeprava začíná dříve než v den příjezdu do Řecka, cestující mohou nastoupit na cestu (např. nastoupit na palubu letadla) po předložení potvrzujícího e-mailu.

Online formulář musí být vyplněn důsledně, s aktuálními a správnými údaji. V případě nekorektních informací ve formuláři (údaje neshodující se u check-in, jako např. číslo letu, číslo cestovního dokladu…) mohou letecké společnosti cestujícímu odepřít nástup do letadla.

Letecké společnosti do online formuláře nemohou vstupovat a upravovat zadané údaje a současně neodpovídají za pasažéry chybně vyplněné PLF formuláře.

V systému může již odeslané údaje upravovat pouze sám cestující (po opětovném zaregistrování se do PLF formuláře) a to do momentu, dokud není vygenerován QR kód.

Little venice na Mykonosu

Možné testování přijíždějících osob

Při vstupu do Řecka je nutné počítat s možným testováním přijíždějících osob. Testování na onemocnění COVID-19 je realizováno hned při vstupu do země (letiště, hraniční přechod) a testovaní cestující by na výsledek testu měli čekat (zpravidla cca 24 hodin) v souladu s místními pokyny v individuální izolaci na adrese uvedené ve vstupním formuláři. V případě, že je výsledek testu pozitivní, je testovaná osoba povinna podstoupit 14denní karanténu v určeném karanténním zařízení. Porušení karanténního nařízení se trestá pokutou ve výši 5 000 eur.

Občané zemí mimo EU mají zákaz vstupu do Řecka (výjimku tvoří občané Austrálie, Kanady, Gruzie, Izraele, Japonska, Nového Zélandu, Rwandy, Jižní Koreje, Thajska, Tuniska, Uruguaye a Spojených arabských emirátů (potřebný negativní test na COVID-19).

Vycházka je možná až po obdržení povolení formou SMS. Na požádání je třeba ji předložit společně s občanským průkazem. Předmětné SMS nebudou platit v době zákazu vycházení: od 21:00 – 5:00 hodin.

Podmínky návratu do České republiky

Jelikož je Řecko podle nového cestovatelského semaforu aktuálně označeno oranžovou barvou, při návratu zpět do ČR není nutné předkládat negativní test, ani absolvovat karanténu.

Akční letenky do Řeckabr>

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru