Connect with us

Asie

Maledivy i v sezóně s 5* Qatar Airways přes Pelikána exkluzivně od 13 990 Kč

Maledivy i v sezóně s 5* Qatar Airways přes Pelikána exkluzivně od 13 990 Kč

To, co si člověk představí pod souslovím tropický ráj, s přehledem zhmotní Maledivy. Tropické ostrovy těsně pod rovníkem v Indickém oceánu, tvořené 19 malými ostrůvky, celkem pak 1196 atoly, z nichž obydleno je pouhých 200. Písečné pláže, tropické rostliny, a ne vyšší nadmořská výška, než 2,5 metru. Dost možná jim to bylo opravdu nízko, a tak jsou Maledivy slavné hlavně pro jejich chatrče na moři! Čeká tě tu všudypřítomná pohoda. S letenkami, které teď pořídíš exkluzivně přes Pelikána, i za peckové ceny od 13 990 Kč!

Reklama

Dovolenou si díky letenkám Qatar Airways můžeš naplánovat od února až do ledna 2021. Letenka za 13 990 Kč je podmíněna cestováním dvou osob a nabízí termíny do konce letošního roku. Pokud tedy plánuješ romantickou dovolenou se svou drahou polovičkou, nebo jen prostě se super parťákem, je to nabídka pro tebe, a navíc za exkluzivní cenu. Letenka za 14 590 Kč pak nabízí termíny až do ledna 2021. V ceně máš navíc i 30kg odbavené zavazadlo!

Proč letět s Qatar Airways?

 • 5* aerolinie (prestižní hodnocení SKYTRAX)
 • Luxusní ekonomická třída (jídlo, pití, servis)
 • Polohovatelná sedadla s displayem a zábavním systémem
 • Check-in na letišti – bezplatně u jejich poboček
 • Online check-in nebo mobilní check-in (36 hodin – 90 minut před odletem)
 • Výběr sedadel při online check-inu a získání palubní vstupenky pro tisk
 • Osvobození od vízové povinnosti v Kataru
 • Příjemný profesionální personál
 • V ceně 30 kg odbavené zavazadlo
 • Přestup v Dauhá (a 10 věcí, díky nímž je návštěva Kataru zážitkem)
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Qatar Airways
 • Kdy? Letenka pro jednu osobu: od února do prosince (za 14 590 Kč). Letenka podmíněná cestováním dvou osob: březen – leden 2021 (za 13 9990 Kč).
 • Příklad? Termín 9. – 26. června 2020 (letenka za 13 990 Kč za osobu)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo 7 + 5 kg, 23kg odbavené zavazadlo

Akční letenky

A co doklady na Maledivy?

Čeští občané nepotřebují vyřizovat víza, pokud jejich pobyt nepřesáhne dobu 30 dnů. Takže ti stačí cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po příjezdu na Maledivy). Doložit musíš i své ubytování na Maledivách (viz níže) a prokázat se zpáteční letenkou (při odletu platíš na letišti v Male odletovou daň 25 $).

Při vstupu se ale vyplňuje registrační karta, kde návštěvník uvádí adresu ubytovacího zařízení, ve kterém bude bydlet a dokládá k tomu všemu potvrzení o ubytování. Turisté by též měli doložit dostatek finančních prostředků na celou délku pobytu (minimálně 10 $), pokud se nejedná o organizovanou turistiku.

Maledivy a očkování

Na Maledivách nejsou vyžadována žádná povinná očkování. Doporučená jsou ale základní cestovatelská – žloutenka typu A a B, břišní tyfus, tetanus a případně meningokok a pneumokok.

Malé tipy, co na Maledivách

 • Navštiv největší maledivskou mešitu, zapsanou dokonce na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pojme více než 5 000 lidí. Pokud ji chceš navštívit, půjčí ti dovnitř i vhodný oděv, v němž absolvuješ i poutavou prohlídku.
 • Jestli chceš ochutnat čerstvě vylovené tuňáky, navštiv místní rybí trh. Hned naproti máš zase trh ovocný. Určitě ochutnej tradiční tyčinku bondi, zabalenou v banánových listech.
 • Na okraji Male můžeš navštívit hrobku Muhamada Thakurufaanu, národního hrdiny, který zemi osvobodil z portugalské nadvlády. Dnes je po něm pojmenováno například i Islámské centrum v centru města Male.
 • A pokud jsi dobrodruh, nevynechej South Nilandhoo atol, s hlavním ostrovem Kudahuvadhoo. Ve svých vodách skrývá několik vraků lodí.

Maledivy a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Thajsko od 16. prosince opět zmírňuje podmínky vstupu https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 hodinou dozadu
Itálie během Vánoc zpřísní pravidla zeleného COVID pasu. Test už stačit nebude https://t.co/aHBxiaUbCG #koronavirus2 hodinami dozadu
Itálie během Vánoc zpřísní pravidla zeleného COVID pasu. Test už stačit nebude https://t.co/aHBxiaUbCG #novinky2 hodinami dozadu
LEVNÁ EXOTIKA: Aqaba a Ammán z Vídně už od 370 Kč https://t.co/3u0gb6OD0K2 hodinami dozadu
Jak na Zanzibar? Srovnali jsme letenky od 11 990 Kč a máme jasno! https://t.co/3u5de7AM613 hodinami dozadu
Cestování do Portugalska: od 1. 12. bude ke vstupu i tranzitu nutný negativní test https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus3 hodinami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně za 11 290 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo22 hodinami dozadu
Austrálie odkládá otevření turistům kvůli nové mutaci koronaviru https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus23 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Cancún s hotelem na pláži od 41 154 Kč https://t.co/ERQS4iPmaP23 hodinami dozadu
Spojené arabské emiráty jsou nejbezpečnější zemí na světě. Očkováno je 100 % obyvatelstva https://t.co/qsGhhFIYNl #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru