Connect with us

Evropa

Jarní španělské Alicante z Vídně od 650 Kč

Jarní španělské Alicante z Vídně od 650 Kč

Krásné přímořské město Alicante ve stejnojmenné španělské provincii stojí za to jistě kdykoliv. S akční letenkou z Vídně si jej můžeš užít na jaře, přímým letem a za skvělou cenu. Zpáteční letenku totiž pořídíš již od 650 Kč.

Reklama
 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Lauda
 • Kdy? Březen – květen 2020
 • Termín? Příklad 23. – 30. dubna 2020 (z Vídně)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo

Akční letenky

Alicante a doklady

Španělsko je členem Evropské unie, takže k cestování potřebuješ jen občanský průkaz nebo cestovní pas.

Alicante – co dělat a zažít

 • Jednou z nejpopulárnějších a nejznámějších promenád ve Španělsku je místní La Explanada. Půl kilometru obložená mramorem, lemovaná vysokými palmami.
 • Nebo navštiv jednu z nekrásnějších pláží pobřeží Costa Blanca – Playa de San Juan. Celou sezónu se tu koná mnoho hudebních, tanečních a divadelních představení.
 • V této oblasti najdeš mnoho a mnoho historických památek. Najznámější je Hrad sv. Barbory a za zmínku stojí i Archeologické muzeum, které dokonce v roce 2004 vyhrálo ocenění Nejlepší evropské muzeum.

Alicante – kdy sem cestovat?

Město leží na jihovýchodě Španělska u Středozemního moře, díky čemuž tu začíná sezóna v dubnu a končí až v listopadu. Průměrná teplota je tu v červnu kolem 24 °C, běžně ale dosahuje i třicítek.

Na jaře se teploty pohybují v březnu kolem 18 °C, v dubnu kolem 20 °C a v květnu se dočkáte i příjemných 23 °C.

Alicante a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru