Connect with us

Letenky

Rekord pokořen. Nejdelší let na světě potrvá téměř 19 hodin.

Rekord pokořen. Nejdelší let na světě potrvá téměř 19 hodin.

Šestnácttisícsedmset kilometrů, téměř dvanáct hodin v letadle a žádná economy class. Singapore Airlines si vezme nazpět svoje prvenství pro nejdelší let na světě. 11. října 2018 totiž spustí nejdelší přímý komerční let, který bude provozovat až třikrát týdně! Ze Singapuru tak bude možné létat do New Yorku bez jediného přestupu. Zpráva okamžitě po zveřejnění vyvolala rozruch mezi nadšenci létání. Singapore Airlines se totiž vrací, nyní ovšem s novým letounem a několika novinkami.

Reklama

Singapurské aerolinky použijí pro svůj nejdelší let Airbus A350-900ULR. Jak jsme zmínili hned na začátku, nabídne pouze prémiové sezení, přesněji 67 míst v business třídě a 94 v prémiové ekonomické třídě. Jedná se o velmi podobné nastavení sedadel, jaké známe už z minulosti, když Singapore Airlines létaly stejnou trasu, v té době ovšem s Airbusem A340. Tehdy jste mohli rezervovat pouze sedadlo v rámci business třídy, prémiové třída ještě neexistovala.

Podle aerolinek se předešlá linka, která skončila po deseti letech provozu, ještě v roce 2013 jevila jako neefektivní a její provoz byl z pohledu pohonných hmot neudržitelný. Nová linka se ale spoléhá na úspornější model A350, který je ideální na velmi dlouhé lety.

Boj o nejdelší let bude mít tak brzy nového vítěze. Prvenství ještě do října bude patřit Qatar Airways, které létají bez přestávky z Dauhá do novozélandského Aucklandu s Boeingem 787-9 Dreamliner. Druhé místo drží společnost Qantas, která létá extrémně dlouhou trasu z Londýna do australského Perthu a třetici nejdelších letů uzavírají aerolinky Emirates, které létají z Dubaje také do Aucklandu.

Novinka potěšila i všechny Australany. Nyní totiž budou moct se Singapore Airlines díky rychlému spojení z Perthu do Singapuru létat rychle i do oblíbeného New Yorku.

Žebříček TOP 10 nejdelších letů na světě (do října 2018)

1. Doha – Auckland, Qatar Airways, 14,529 km

2. London – Perth, Qantas, 14,496 km

3. Dubai – Auckland, Emirates, 14,200 km

4. Los Angeles – Singapore, United Airlines, 14,113 km

5. Houston – Sydney, United Airlines, 13,833 km

6. Sydney – Dallas, Qantas, 13,837 km

7. San Francisco – Singapore, United Airlines & Singapore Airlines, 13,592 km

8. Atlanta – Johannesburg, Delta, 13,581 km

9. Abu Dhabi – Los Angeles, Etihad, 13,502 km

10. Dubai – Los Angeles, Emirates, 13420 km

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru