Connect with us

Tipy

Proč létat s nejlepšími evropskými aerolinkami Lufthansa

Proč létat s nejlepšími evropskými aerolinkami Lufthansa

Svět létání není jen o tom najít nejlevnější letenku, ale i tom užít si samotný let. Letecká společnost Lufthansa se rozhodla vzít si z obou přístupů to nejlepší a kombinovat tak špičkový 5* servis s letenkami za pěkné ceny. Důvodů, proč letět právě s těmito evropskými aerolinkami je ovšem vícero. Podívejte se na ně.

Reklama

Nejlepší evropské aerolinky

5* leteckých společností je na světě jako šafránu a přesto se tímto označením může pyšnit i Lufthansa. Letecká společnost v současnosti patří mezi jedny z nejlepších aerolinek na celém světě, a pokud počítáme pouze ty evropské, drží si první místo podle mezinárodního hodnocení SKYTRAX, o kterém jsme psali. V tom celosvětovém měřítku patří letecká společnost mezi nabitou konkurenci 9 nejlepších.

3 chodové menu

Už v ekonomické třídě vás na dlouhých letech čeká několikachodové menu. Krátce po vzlétnutí vás letecká společnost přivítá alkoholickým či nealkoholickým nápojem, který je doplněný o slaný snack. Po té následuje 3 chodové menu, u kterého lze standardně vybírat ze dvou variant. Pokud si před odletem navolíte speciální menu (např. veganskou stravu), dostanete jídlo mezi prvními. V závislosti na délce vašeho letu vás bude čekat ještě druhé jídlo (teplé nebo studené), které dostanete před přistáním, abyste nevystupovali s prázdným žaludkem. To vše z lokálních surovin pod dohledem zkušených šéfkuchařů.

Moderní zábavní systém

U dlouhých letů s leteckou společností Lufthansa je jisté jedno. O zábavu nebude nouze. Díky zábavnímu systému se budete moct ponořit do světa filmových snímků a seriálů, stejně tak jako her pro zkrácení času nebo nabídky hudebních titulů. Zábavní systém zahrnuje více než 180 filmů, 270 televizní programů i živé vysílání stanice Sport24 pro všechny sportovní fanoušky.

Internet na palubě

Pokud jste rádi online 24/7 zapamatujte si název FlyNet. Díky tomuto palubnímu internetu se totiž budete moc spojit s okolním světem. Podle toho, jakou úroveň služeb budete chtít využívat, se pohybuje i ceník. Ceny jsou nicméně velice přátelské a například za připojení formou aplikací WhatsApp, Facebook Messenger nebo iMessage zaplatíte jen €7.

Výběr místa na sezení zdarma

Na rozdíl od nízkonákladových leteckých společností, u kterých si za výběr místa na sezení musíte zaplatit, Lufthansa nabízí tuto možnost zdarma při check-inu. Ten je možný z pravidla 23hodin před plánovaným odletem a vy si tak můžete navolit například místo u okna.

Ekonomická třída Lufthansy

Přístup k životnímu prostředí

Lufthansa jde s dobou a kromě technických vymožeností, které mohou cestující pocítit přímo na palubě letadla, letecká společnost věnuje hodně energie i do snížení negativních dopadů na životní prostředí. Jedním z hlavních témat je dlouhodobě například zvýšení efektivity paliva, resp. snížení spotřeby. Od roku 1994 Lufthansa zvýšila efektivitu spalování o celých 30 % a dále investuje například do moderních Boeingů 787 a Airbusů A350-900, které patří aktuálně k typům s největší efektivitou spalování.

Žádné chemtrails, ale sondy, které jsou součástí monitoringu pro klimatický výzkum

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru