Connect with us
Expedice

Dovolené

Poznávací zájezdy do Nepálu nebo Botswany: dobrodružství, adrenalin i relax od 39 863 Kč

Poznávací zájezdy do Nepálu nebo Botswany: dobrodružství, adrenalin i relax od 39 863 Kč

Jestli mezi resortovými dovolenými u moře marně hledáš něco, kde by se nabažila tvoje duše toužcí po adrenalinu a naplnily touhy po dobrodružství, zbystři. Afrika a Nepál zní už samy o sobě jako destinace pro odvážné. Co takhle je ale ještě okořenit o zážitky v podobě 5denního duši očišťujícího horského treku, letu nad Mount Everestem či raftingu na řece Zambezi nebo výhled na Viktoriiny vodopády přímo z helikoptéry? Jestli říkáš ano, chyť si svoje místo a těš se na nezapomenutelné vzpomínky.

Reklama

Poznávací zájezd do Nepálu s trekem na Poon Hill a letem nad Mount Everestem

Cesta po krajině v srdci Himálaje spojená s jedním z nejkrásnějších treků? To a mnohem víc na tebe čeká na velkém okruhu Nepálem ve spojení s Poon Hill trekem. Netřeba se ho bát, jedná se o trek s nízkou obtížností, který se ti odmění tím nejkrásnějším výhledem. Během zájezdu se můžeš těšit například na safari v parku Chitwan, adrenalin při raftingu na řece Trisuli a samozřejmostí jsou všechny úchvatné památky Nepálu. Celou dobu bude jen tvé skupině k dispozici slovenský a také zkušený nepálský průvodce. Třešničkou na dortu je vyhlídkový let ke střeše světa – nejvyššímu vrchu Mount Everest.

Nepál

Co vše zahrnuje cena pobytu?

 • Mezinárodní obousměrnou letenku v ekonomické třídě na trase Vídeň – Káthmándú – Vídeň (lety s 1 přestupem v Dauhá)
 • Zavazadla do podpalubí s max. váhou do 20 kg
 • Průvodce CK Victory Travel a místního nepálského průvodce
 • Prohlídku všech navštívených míst
 • Ubytování v příjemném hotelu v úplném centru Káthmándú se snídaní
 • Během treku ubytování v horských ubytovnách s teplou vodou
 • Pobyt v Národním parku Chitwan s plnou penzí
 • Dopravu v Nepálu
 • Rafting
 • Přelet na trase Káthmándú – Pokhara
 • Organizační zabezpečení víz
 • Pojištění CK proti insolventnosti
 • Letištní poplatky, palivové taxy a servisní příplatky

Kdy se pobyt koná?

Pobyt můžeš rezervovat v různých termínech od srpna do října.

Poznávací zájezd do Nepálu

Jestli tě dobrodružný zájezd láká, ale chtěl/a by sis k němu ještě něco přidat nebo ho trochu pozměnit, kontaktuj nás na e-mailové adrese pobyty@pelikan.cz.

Jaký program tě v Nepálu čeká?

1. den: Odlet z Vídně, opouštíme evropský kontinent

Vybaveni negativními PCR testy vyrážíme z mezinárodního letiště ve Vídni, případně z Prahy (pouze pro české klienty) na cestu do nejkrásnějšího koutu naší planety, pod horský masiv Himálaj, do magického Nepálu. V letadle si dáš první večeři výletu, sklenku vína a mrkneš na dobrý film na dobrou noc.

2. den: Přílet do Káthmándú. Ubytování a prohlídka kouzelného královského města

Po přistání vyřídíme víza a vrhneme se do ulic fantastického velkoměsta Káthmándú. Ubytování je zabezpečeno v jednoduchém rodinném hotelu, nabitém příjemnou energií, se skvělým umístěním uprostřed famózní čtvrti Thamel. Majitel hotelu je náš kamarád. Doprovázel mnoho slovenských expedic na Everest a slovenští záchranáři ho proto za odměnu vzali na oplátku do Tater.

Thamel

Podrobná prohlídka města Káthmándú s náměstím Durbar a se svatyní Kumar Devi, která je sídlem jediné živé bohyně světa. Ve městě seženeme v případě potřeby i všechny nutné věci na trek, které jsme si nepřivezli z domova. U obchodníků se dá najít značková výbava jen za zlomek toho, co bychom za podobné zboží zaplatili u nás.

3. den: Další krásy Káthmándú: Pašupatináth, Boudhanath, Freak Street, Opičí chrám

Po snídani pokračujeme v prohlídce hlavního města Káthmándú. Samozřejmě nevynecháme hinduistický chrám Pašupatináth a pohřební rituály zpopelňování zesnulých. Určitě tě nadchne nejznámější nepálská buddhistická stúpa Boudhanath a vzpomínka na zlaté časy hippies na Freak Street. Nevynecháme ani Opičí chrám a další pozoruhodné dominanty města. Káthmándú tě uchvátí svou přímočarostí a pozitivní atmosférou. Dokončíme všechny důležité nákupy a přípravu na trek, s čímž ti rádi pomohou i naši průvodci.

Nepál
Pašupatináth, zdroj: Shutterstock/Milosz Maslanka
Nepál
Budhistická stúpa Boudhanath
Swayambhunath
Swayambhunath, Opičí chrám

4. den: Přelet do města Pokhara, začínáme náš trek. Z Nayapul až do Ulleri

Přelet do města Pokhara, odkud se hned vydáme na náš 5denní relaxační a duši očišťující trek z vesničky Nayapul. Krátký úsek podél břehu řeky Modi Khola vystřídá vesnička Birethani (1 065 m n. m.) se spoustou obchůdků a čajoven. Postupujeme vzhůru do osady Tikhedhunga (1 525 m n. m.), kde se i najíme. První náročnější úsek je před námi, čeká nás asi dvouhodinové stoupání po schodech do kouzelné osady Ulleri (2 070 m n. m.). V tento den ujedeme celkem asi 12 kilometrů. Plní endorfinů se uložíme k spánku. Během celého treku budeme ubytováni v jednoduchých horských ubytovnách, avšak s teplou vodou a přístupem na internet.

Nepál
Modi Khola
Ulleri
Ulleri, zdroj: Shutterstock/Smarta

5. den: Rododendronový prales, z Banthani až do scénického Ghorepani

Ranní výhledy budou první odměnou a ujištěním, že to opravdu stojí za to! Pokračujeme přes dubový a rododendronový prales do Banthani ve výšce 2 250 m n. m. Po asi hodinové chůzi přicházíme do nádherné scénické vesnice Ghorepani. Tento den ujdeme jen 8 kilometrů a budeme mít čas projít se i velmi příjemnou vesnicí Ghorepani.

Nepál

6. den: Pomyslný cíl naší cesty – Poon Hill (3 200 metrů nad mořem)

Následující ráno vstáváme ještě za tmy, abychom absolvovali asi hodinový výstup na Poon Hill (3 200 m n. m.). Odtud se nám při východu slunce před očima zjeví jeden z nejkouzelnějších pohledů, panoramatický výhled na Himálaj včetně Dhaulagiri, jižní Annapurny, Fishtail a mnoho dalších. Poté se vydáme zpět do Ghorepani, kde se na další cestu posílíme snídaní. Vydáváme se na trek do Tadapani (2 630 m n. m.), kde strávíme další noc. V tento den zvládneme cca 13 km.

Nepál

Nepál

Nepál

7. den: Z Tadapani až do nejscéničtější horské vesnice našeho treku – Ghandruk

Z Tadapani se přes jednu z nejkrásnějších a nejznámějších trekingových oblastí Nepálu přesuneme až do kouzelné osady Ghandruk s téměř neustálými výhledy na masiv Annapurny. Samotná vesnice je jedním z nejhezčích osídlení himálajské oblasti a určitě zde necháte kus svého srdce. Dnešní trek bude lehký, ujdeme cca 10 km.

Nepál

8. den: Sestup do Nyapulu a přesun do Pokhary

Ráno sestup až do Nyapulu, odkud se odvezeme zpět do Pokhary. Přestože je to už závěrečný sestup, výhledy a pohodovou atmosférou v ničem nezaostává za předchozími dny. V Pokhaře se ubytujeme v elegantním hotelu v příjemné části města a oddáme se radostem, které toto hipstersky laděné horské město nabízí. Pokhara je plná kvalitních restaurací, barů, suvenýrů či masáží. Zbytek dne strávíme odpočinkem ve městě a náš čas využijeme opravdu kvalitně. Noc strávíme ve městě Pokhara.

Nepál
Pokhara

9. den: Rafting po řece Trisuli.

Brzy ráno se přesuneme na cca tříhodinový rafting po řece Trisuli. Rafting je ideální pro ty, kteří si chtějí vychutnat bezpečný splav s magickými výhledy. Pokračujeme do národního parku Chitwan (UNESCO) v Tearjské nížině. Název Chitwan v překladu znamená „Srdce džungle“ a my se přesvědčíme, čím si tento název zasloužil.

Nepál
Nepál
Nepál

10. den: Safari v národním parku Chitwan

Safari v Chitwanu je rozhodně jiný zážitek, jako například safari na africkém kontinentu. I když koncentrace živočichů v tomto národním parku je neuvěřitelně vysoká, vzhledem k hustotě vegetace budeme muset sledovat své okolí mnohem pozorněji než na afrických savanách. Budeme se plížit džunglí a kdo bude chtít, vykoupe se se slony. S vysokou pravděpodobností uvidíme krokodýly, nosorožce či bengálského tygra. Navštívíme sloní sirotčinec a prohlédneme si tradiční obydlí a tance domorodých obyvatel etnika Tharu. Čeká nás noc v Chitwanu.

Nepál

11. den: Přesun do Káthmándú, cestovatelská čtvrť Thamel, pivo Erest

Na tento den je naplánován celodenní přesun do Káthmándú, příjezd na hotel v pozdních odpoledních hodinách, osobní volno, nákup suvenýrů a rozloučení s Nepálem v nejznámějším baru města. Pravidelně zde zapíjeli úspěchy členové většiny velkých himálajských expedic.

Napál

12. den: Ranní let k Everestu, Bhaktapur – historická perla Nepálu

Zájemci si udělají vyhlídkový let k nejvyššímu štítu světa, Mount Everestu, a to nad nádhernými štíty Himálaje. Rovněž je možné individuální dokončení prohlídky města, případně výlet do nádherného historického městečka Bhaktapur. To je dnes součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Poslední noc v Nepálu, poslední pivo a nevázaná zábava do pozdních nočních hodin.

13.den: Návrat domů

Po snídani přesun na letiště a odlet směrem do Vídně.

Poznávací zájezd k Viktoriiným vodopádům i Botswany s adrenalinovým programem

Milovníci adrenalinu, zbystřete, tento zájezd bude třešničkou na dortu léta 2022. Čeká na tebe bungee jumping, rafting, kajak, lví safari či let helikoptérou, a to vše pod horkým africkým sluncem. Během šesti dnů si užiješ ty nejlepší adrenalinové zážitky Afriky společně s jedněmi z nejkrásnějších vodopádů na světě – Viktoriinými, které si prohlédneš přímo z helikoptéry. Odskočíš si také na safari do nedaleké Botswany. To si prohlédneš z loďky na řece Chobe i z SUV. Řeku Zambezi přejedeš všemi možnými způsoby na kajaku, raftu a vychutnáš si ji i při západu slunce. Zájezdem tě budou provázet zkušení slovenští i místní průvodci. Připrav se na zážitek, na který budeš vzpomínat do konce života.

Botswana

Co obsahuje cena pobytu?

 • 1 obousměrnou mezinárodní letenku v ekonomické třídě na trase Vídeň – Victoria Falls – Vídeň
 • Zavazadla do podpalubí (váhové limity se odvíjí od letecké společnosti)
 • Průvodce CK Victory Travel a místní průvodce
 • 3 noci v dvoulůžkových pokojích v Shearwater’s Explorers Village
 • Kontinentální snídaně
 • Transfery z/na letiště v Zimbabwe
 • Vstupné na Viktoriiny vodopády
 • Pojištění CK proti insolventnosti
 • Malý dárek
 • Letištní poplatky, palivové taxy a servisní příplatky

Kdy se pobyt koná?

Pobyt můžeš rezervovat v termínech na prosinec.

Poznávací zájezd do Afriky

Jestli tě dobrodružný zájezd láká, ale chtěl/a by sis k němu ještě něco přidat nebo ho trochu pozměnit, kontaktuj nás na e-mailové adrese pobyty@pelikan.cz.

Jaký program tě v Africe čeká?

1.den: Dobrodružství začíná ve Vídni

Odlet z Vídně s mezipřistáním v Etiopii. Poté až na jih afrického kontinentu, do Zimbabwe. V ceně pobytu máš i podlapubní zavazadlo a letíš jen s jedním přestupem.

2. den: Přílet na jih Afriky, Viktoriiny vodopády a bungee jumping z mostu spojujícího Zimbabwe a Zambii

Přílet do města Victoria Falls, kde dostaneš víza a následně se přesuneš do hotelu Shearwater’s Explorers Village. Komfortní hotel se nachází přímo v centru městečka Victoria Falls, na skok od trhu s řemeslnými výrobky. Dřevěné a kamenné sošky, tkaniny s typickými africkými motivy a suvenýry, které potěší každého cestovatele. Hotel leží nedaleko od burácejících vodopádů.

Shearwater’s Explorers Village
Shearwater’s Explorers Village
Shearwater’s Explorers Village

Shearwater’s Explorers Village

Neopakovatelné přírodní divadlo začíná! Čeká tě návštěva Victoria Falls ležících na africkém veletoku Zambezi, na hranici Zimbabwe a Zambie. Název vodopádů Mosi oa tunya v překladu z domorodého jazyka znamená „Kouř, který hřmí“. Jen dodáme, že je opravdu výstižný. Více než 1 700 metrů široké vodopády padající do hloubky 100 metrů ti vyrazí dech.

Viktoriiny vodopády

Dále míříme po stopách skotského misionáře, lékaře a cestovatele, který v roce 1855 tento dokonalý přírodní skvost objevil a pojmenoval jej po oblíbené anglické královně Viktorii. Před majestátní sochou Davida Livingstona vzdáme hold člověku, který se kromě svých objevů významně přičinil při zrušení otroctví v Africe.

Zdroj: Shutterstock/Thiago B Trevisan

Připrav se na hrozivé dunění padající vody v Ďáblově hrdle, duhu nad Hlavním vodopádem, stoupající kapky vody až do výše 100 metrů (prší i zdola 🙂 a stovky metrů chodníku klikatícího se přes deštný les. Zde není ničím neobvyklým narazit na prase bradavičnaté, paviána či lesoně (místní antilopa). Přicházíme na konec vodopádů, jsme na danger pointu. Tady se nachází křižovatka, kde řeka Zambezi vtéká do Batoka gorge a naskytují se výhledy i na zambijskou stranu vodopádů. Při pohledu na spodní tok řeky Zambezi, kde budeme raftovat, přichází čas na mentální přípravu! Opouštíme nejkrásnější vodopády, které byly v roce 2008 zařazeny mezi 7 přírodních divů světa.

Afrika

Průvodce tě bezpečně provede hranicí a směřujeme do Zambie. Přijíždíme na téměř 200 metrů dlouhý most, který spojuje dvě bývalé Rhodesie, dnes Zimbabwe a Zambii. Most dokončený v roce 1905 byl inaugurován synem Charlese Darwina. „You are entering Zambia“ – nacházíme se na mostě, po kterém lidé pěšky přechází z jedné hranice na druhou. Pod námi se v divokých peřejích vlní čtvrtá největší řeka Afriky – Zambezi. Uprostřed mostu je klec, odkud odvážlivci skáčou střemhlav dolů bungee jump. Zkusíme to i my? Podepíšeme revers, na pravé předloktí nám fixou napíšou údaje o hmotnosti a jdeme na to.

Bungee jumping
Zdroj: victorytravel.sk

Nyní tě už čeká návrat na hotel a po intenzivním dni i společná večeře. Skvělé steaky, místní pivo či víno a první noc pod hvězdami Jižního kříže.

3. den: Adrenalinový rafting a klidná plavba při západu slunce po řece Zambezi

Tento den se vyřádíme na vlně adrenalinového šílenství. Důležitá informace na začátek. Rafting na řece Zambezi je vhodný i pro ty, kteří nikdy předtím neraftovali. O to je tento zážitek silnější, dokonce je z celého zájezdu do Afriky jedním z nejsilnějších. Půl dne raftujeme na nejlepší řece světa. V nádherném prostředí hlubokého kaňonu Batoka, po pravé straně Zimbabwe, po levé straně Zambie a před námi peřeje, jejichž názvy mluví jasnou řečí. Absolvujeme peřeje od stupně obtížnosti tři po stupeň pět. Drž si klobouk, tedy helmu. Varný hrnec, Zapomenutí, Terminátor I, II, Ďáblova záchodová mísa, Půlnoční večeře, Double trouble, Skřípající čelisti smrti či Schody do nebe – to jsou názvy peřejí, které nás na naší plavbě čekají.

Rafting
Zdroj: victorytravel.sk

V odpoledních hodinách uklidníme adrenalin na příjemné a klidné plavbě na Zambezi. Na horním toku Zambezi je řeka široká kolem 150 metrů, voda teče klidně a my v dálce jen slyšíme hřmění padající vody Viktoriiných vodopádů. Taková je plavba katamaránem při západu slunce. Budeme se plavit mezi krokodýly a hrochy a popíjet přitom nápoje, co nám hrdlo ráčí. Gin s vychlazeným tonikem chutná nejlépe.
Návrat na naše ubytování je už za tmy, ale za to vždy v té nejlepší náladě.

Loď na Zambezi
Ilustrační obrázek lodě na řece Zambezi/Shutterstock

4. den: Botswana, země slonů a diamantů. Safari v NP Chobe, na autech 4×4 a na lodi po řece Chobe

Po brzké snídani následuje přesun pronajatou dopravou na hranice s Botswanou. Cesta trvá něco přes hodinu. Absolvujeme všechny potřebné hraniční záležitosti, přestup do safari aut a vyrážíme do Botswany – země diamantů a slonů. Můžeš se těšit na celodenní safari ve druhém největším národním parku Botswany – Chobe, který je domovem více než 50 tisíc slonů.

Safari v parku Chobe
Zdroj: victorytravel.sk

Součástí výletu je také jízda na autech 4×4 s místním zkušeným rangerem. Projedeš otevřenou savanou, ale také mopanovým a akáciovým lesem. Poté se již dostáváme až ke břehu řeky Chobe, kde se pasou stáda buvolů, vodárek, rozsáhlá stáda impal či nejnebezpečnější zvíře Afriky – hroch. Vidět žirafu v jejím přirozeném prostředí je velký zážitek.

Hroch

Nyní tě čeká přesun na oběd, do luxusního 4* resortu, kde se dosyta najíme, abychom mohli pokračovat v odpoledních hodinách ve vodním safari.

Poplujeme lodí po řece Chobe, k plovoucímu ostrovu Sedudu, kde se většinou pasou stáda buvolů, vodárky a hroši. Sloni často přebrodí řeku a spásají bujnou zeleň ostrova. Na konci dne se vrátíme na hotel a užijeme si večerní odpočinek u piva Zambezi v našem domku.

Plavba
Zdroj: victorytravel.sk

5. den: Nákupy na místním trhu, kávička v hotelu anglické koloniální aristokracie a další aktivity

Po snídani v hotelu Shearwater’s Explorers Village budou mít zájemci možnost absolvovat poslední ranní aktivitu – let helikoptérou nad vodopády. Téměř patnáctiminutový let nad vodopády, nad Zambezi a úžasnými výhledy na okolní krajinu ti i z ptačí perspektivy dotvoří obraz o majestátnosti Viktoriiných vodopádů.

Helikoptéra
Zdroj: victorytravel.sk

Nebo absolvuješ lion interaction, kdy si užijeme malé lví safari a silný zážitek z krmení statných lvích samců. Máš rád/a kávu? Tak potom tě průvodce vezme na šálek do stylového hotelu britské koloniální aristokracie pod 200letým mahagonovníkem s nádhernými výhledy.

Lev
Zdroj: victorytravel.sk

Po zážitcích se vrátíš do města, můžeš vyřídit poslední nákupy a přesuneme se na letiště ve městě Victoria Falls.

6. den: Vše jsme zažili, můžeme jet domů

Přílet do Vídně.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru