Connect with us

Dovolené

POBYT DNE: Istanbul s 4* ubytováním a průvodcem od 27 190 Kč

POBYT DNE: Istanbul s 4* ubytováním a průvodcem od 27 190 Kč

Istanbul je úchvatné město, které si zaslouží prozkoumávat několik dní. Málo měst na zeměkouli nabídne tak pestrou škálu zajímavostí, aktivit a kultur jako nejlidnatější evropská metropole. Kombinace památek, orientální atmosféry a přítomný ruch, pohltí všechny smysly. Projdi si největší a nekrásnější mešity, ochutnej (ne)tradiční blízkovýchodní kuchyni, smlouvej ceny v obrovských bazarech a vyzkoušej relax v pravých tureckých lázních. Provázet tě bude zkušený průvodce, díky kterému uvidíš to nejzajímavější a dozvíš se řadu nevšedních informací. Budeš mít ovšem i dostatek času pro individuální program.

Reklama

Více o poznávacím pobytu v Istanbulu

 • KAM? Ubytování ve 4* hotelu (bližší info v cestovních pokynech) Istanbul, Turecko
 • KDY? Květen 2024
 • ODKUD? Přímý let z Prahy nebo Vídně
 • CO JE V CENĚ? Zpáteční letenky, ubytování ve 4* hotelu, stravování: snídaně, 1x večeře, 3 x oběd, transfer z letiště na hotel a zpět, služby slovensky/česky hovořícího průvodce

Jaký tě čeká program?

 1. den: Po příletu transfer na hotel a plavba lodí s večeří včetně tanečního vystoupení břišních tanečnic.
 2. den: Exkurze po historické části Istanbulu – Navštívíme ikonická místa jako Modrou mešitu, projdeme se po hippodromu. Dále pokračujeme k chrámu Hagia Sophia. Ranní exkurzi ukončíme ve Velkém bazaru, který je jedním z nejstarších a největších krytých trhů na světě. Naší poslední zastávkou bude palác Topkapi.
 3. den: Dnes se budeme plavit přes Bosporský průliv, kde se nám nabízí dvě tváře Istanbulu – evropská a asijská. Přijedeme do části města Moda, která je známá tím, že je tam spousta obchůdků se současným uměním a najdete tam mnoho lokálních street food jídel, kde se naobědváme. Po chutném obědě zakončíme exkurzi na Bosporském mostě a návštěvou Galatské věže.
 4. den: Exkurze do paláce Dolmabahce. Palác pokrývá 45 tisíc metrů čtverečních a má 285 pokojů, 44 sálů, 68 toalet a 6 hamámů. Po paláci naše kroky povedou do části města pod názvem Ortakoy, kde navštívíme místní mešitu a poté si dáme dobrý oběd.
 5. den: Odlet

Istanbul, Turecko

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Nahoru