Connect with us

Cestopisy

Pattaya: 7 důvodů, proč navštívit toto exotické a energií nabité město

Pattaya: 7 důvodů, proč navštívit toto exotické a energií nabité město

Pattaya je velmi známým thajským letoviskem a centrem cestovního ruchu. Leží pouze 150 km jihovýchodně od Bangkoku a právě i díky své poloze je jedním z nejnavštěvovanějších měst tohoto exotického ráje. Nudit se tady nebudeš ani chvilku, protože Pattaya je skvělým místem pro všechny, kdo si chtějí užívat moře, pláže, poznávat okolní přírodu a večer se vydat do víru klubů a noční zábavy. Máme pro tebe několik důvodů, proč se do tohoto centra zábavy podívat a prožít zde dovolenou, na kterou budeš dlouho vzpomínat.

1. Užij si tamní pláže

Pláže jsou jednou z hlavních atrakcí Pattayi. Můžeš zde strávit celý den odpočinkem nebo provětrat vodní skútr, kajak, vyzkoušet windsurfing a další aktivity, které zde v hojné míře frčí.

  • Pokud hledáš atmosféru plnou života a energie, tak určitě zamiř na Pattaya Beach, která je srdcem Pattayi.
  • Jestli chceš raději relaxovat bez davů a oceníš větší klid, vyprav se k Pláži Jomtien. Nachází se v blízkosti centra a může být vítaným únikem od všeho shonu a návalu lidí. Pláž je navíc považovaná za jednu z nejčistších v Pattayi. Díky pozvolnému vstupu do vody je oblíbená i mezi rodinami s dětmi.
Pattaya beach thailand

2. Navštiv jednu z nejkrásnějších tropických zahrad v Asii

Botanická zahrada Nong Nooch leží přibližně 20 km od města Pattaya a patří jednoznačně k těm nejkrásnějším a největším v Asii. V rozsáhlém parku uvidíš celou řadu exotických rostlin, bonsaje, kaktusy, krásné orchideje i více než 2000 druhů palem! Také zde můžeš nakrmit jednu z největších sladkovodních ryb světa Arapaimu nebo si užít úžasná představení thajských tradičních tanců, bojového umění či bubnování. Zahrada se rozléhá na prostoru 2,4 km² a je vhodná i k celodennímu výletu.  

nong-nooch pattaya

3. Poznej celý svět jako na dlani

Chceš vidět celý svět jako na dlani? Zavítej do Mini Siam. Najdeš tu více než 100 miniaturních replik thajských skvostů i miniatury staveb z celého světa, včetně Sochy svobody, Eiffelovky či Šikmé věže v Pise.

Mini Siam Pattaya

4. Nakupuj přímo z lodě na unikátním plovoucí trhu

Trhy jsou silným zážitkem pro všechny tvé chuťové a čichové smysly. Projeď na loďce zdejší kanály a navštiv obchodníky, rybáře i farmáře, kteří nabízejí zboží a chystají neobvyklé a exotické speciality! Seženeš zde také čerstvé ovoce, koření, ale i květiny a suvenýry.

Plovoucí trh Pattaya Thajsko

5. Objev thajské architektonické tradice

Pattaya sice není městem památek a honosných architektonických skvostů, přesto zde a v okolí najdeš stavby, u kterých se s úžasem zastavíš:

  • Svatyně pravdy (Sanctuary of Truth) je monument postavený výhradně ze dřeva a je studií thajských architektonických stylů. Stavba je detailně zdobena dřevěnými řezbami a vzdává hold starověkým náboženstvím a filozofiím.
Svatyně pravdy Pattaya
Svatyně pravdy
  • Velký Buddha sedí na zalesněném kopci a dostaneš se k němu po schodišti zdobeném z obou stran zlatými hady Naga. Určitě zde potkáš řadu místních, kteří se sem chodí modlit za zdraví, štěstí a prosperitu.
Velký Buddha Pattaya
Big Buddha Temple
  • Wat Yansangwararam je chrám obklopený rozlehlými palmovými zahradami. V komplexu jsou umístěny vzácné buddhistické relikvie a na cestě vedoucí k chrámu je jezero s působivými čínskými pavilony, které jsou plné starožitností a artefaktů.
Wat Yansangwararam Pattaya
Wat Yansangwararam

6. Udělej si jednodenní výlet na korálový ostrov

Přibližně 30 minut jízdy rychlým člunem z pláže Pattaya trvá cesta na ostrov nazývaný Koh Lan. Podél břehů ostrova se táhne několik pláží s bílým a jemným pískem a čistým azurovým mořem. Jednou z nejhezčích je pláž Tien, a když zavítáš na Nual Beach a budeš mít štěstí, uvidíš zde dovádět i malé opičky.

Koh Lan Thajsko

7. Projdi si nejznámější thajskou ulici

Walking Street Pattaya je doslova synonymem noční zábavy a její návštěva je silným zážitkem! Od večerních hodin se ulice uzavírá pro vozidla a kolem půlnoci doslova tepe životem. Živé vystupující kapely, bary, diskotéky, neonová světla, umělci a skvělé pouliční jídlo.

Jak se dostat do letoviska Pattaya?

Nejčastějším způsobem dopravy z České republiky je využití letecké dopravy do Bangkoku a následně autobusem do města. Přímo z letiště jezdí do Pattayi měziměstské autobusy společnosti Bus Bor Khor Sor a cesta trvá přibližně 2,5 hodiny. Autobusy jezdí od ranních do večerních hodin.

Akční letenky do Bangkoku

Podmínky vstupu do Thajska a návratu do ČR

Thajsko 1. února opět spustilo program Test & Go, v rámci kterého sem můžeme přicestovat bez povinné několikadenní karantény. Další možností je model Sandbox nebo tzv. Alternativní karanténa. Přečti si o aktuálních podmínkách vstupu v našem samostatném článku ZDE. Další podrobné informace najdeš na stránkách mzv.cz.

V tomto článku najdeš kompletní znění všech podmínek návratu do ČR.

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Island: Ze západu na východ, ze severu na jih i středem země https://t.co/5QNUmO0LQZ3 hodinami dozadu
S Air France letíš do Ameriky i exotiky v nové kabině a se šampaňským v ruce https://t.co/8tregqaLIM #novinky4 hodinami dozadu
TOP 5 podzimních dovolených na Maltě od 5 490 Kč: pro fanoušky relaxu i kultury https://t.co/rP7yvV7m7N8 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Budapešti letos nebudou. Důvod jejich zrušení tě překvapí https://t.co/lapVflfIxT #novinky8 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně s návratem do Mnichova od 8 990 Kč: aerolinky Saudia i zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ8 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU8 hodinami dozadu
10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah https://t.co/3RtKaDAZEp9 hodinami dozadu
Tenerife: Tvá ideální dovolená na Kanárských ostrovech! https://t.co/M5RSpkFhh59 hodinami dozadu
Podzim na Kanárech! Rezervuj ostrov Gran Canaria od 3 094 Kč https://t.co/TvcLglM4WF9 hodinami dozadu
PECKA DNE: Silvestrovský pobyt v Miláně s letenkou a 4* hotelem od 7 290 Kč https://t.co/KXGlCBW9hR1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru