Connect with us
Palermo

Evropa

Uteč v dubnu do Palerma! Máme super letenky z Vídně od 991 Kč

Uteč v dubnu do Palerma! Máme super letenky z Vídně od 991 Kč

Určitě jsi jako dítě hrával hru Městečko Palermo. Teď je ale čas na výlet do skutečného Palerma, metropole Sicílie! Máme pro tebe letenky s odletem z Vídně za super ceny. S rezervací ale příliš neotálej, termíny mizí před očima!

Reklama

Akční letenky do Palerma

 • Odkud? Přímým letem z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Duben 2024
 • Termíny? Například: 18. až 24. dubna 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Palermo

Co dělat, vidět a zažít v Palermu?

Palermo bývalo arabským emirátem, poté sídlem normandského království. Až tam budeš, navštiv Cappellu Palatinu, leží v podzemí. Říká se, že pro podobný pohled bys musel jet až do Ravenny.

Ve 12. století bylo Palermo dokonce největším evropským městem. Potom se stalo centrem korupce a mafie. Jeho historie je neuvěřitelná a odráží se i na vzezření města, které je neskutečně rozmanité. Najdeš zde bohémské bary i typické italské restaurace, spoustu těstovin, darů moře a špetku arabské kuchyně k tomu. Poseď si na nábřeží Mondello lido, ochlaď si nohy v moři nebo zajdi do divadla Teatro di Verdura na italskou operu!

Palermo je prý městem bazarů, ve výprodeji tady seženeš všechno! Mají tady ovšem rovněž luxusní obchody. Na ty se stačí jen dívat a hrát si na zbohatlíky. 🙂 Nahlédni do Galleria Regionale Siciliana – nejlepšího muzea v Palermu, do Palazzo dei Normanni – sídla středověkého soudu, dnes sicilského parlamentu. Je tady co objevovat! A dá se to navíc i na kole a skútrech.

Palermo

Cestovní doklady do Palerma?

Na cestu do italské Sicílie a města Palerma budeš potřebovat občanský průkaz nebo cestovní pas.

Kdy cestovat do Palerma?

Sicílie má středomořské podnebí. To znamená mírné a vlhké zimy a horká až suchá léta. Letní teploty dosahují až nad 40 °C. Příjemným počasím tě přivítá po celý rok.

Palermo

Ubytování v Palermu

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Půjč si auto a poznej okolí

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru